Ocena kierowcy - Peugeot 407 Coupe

michał, 9 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Rok produkcji 2008
Peugeot 407 Coupe 2.0 HDi FAP 136KM 100kW 2007-2009 - Oceń swoje auto
Inne : nie ukrywam że pozytywne jest prawie wszystko (oprócz zawieszenia) ale wnętrze auta komfort i ilość tzw bajerów w wyposażeniu sprawia że chce się tym jeździć
ogólnie auto super, silnik nie jest rakietą ale żwawo można się poruszać i po mieście i na autostradzie (brakuje podczas wyprzedzania), jednak spalanie jest wielkim plusem. Posiadam wersję z pełnym wyposażeniem i jest tego sporo wszystko super szczególnie cała elektryka i m.in deska obszyta skórą, wielki plus za audio - MP3, zmieniarkax6, cd w aucie, DVD, iPod, usb i dysk twardy 10MB jak na auto z 2008 roku rewelacja i wszystko fabryczne. Awarii brak a zrobiłem w niecały rok już 40tys. Wadą dla mnie jest jakoś prowadzenia auta dokładnie zawieszenie, jest ze zwykłego 407 więc jeździ trochę jak "dziadkowóz"
wszystko ok, łatwość rozruchu w zimie, brak jakiegokolwiek kopcenia
6 biegowa przekładnia manualna - brak uwag z mojej strony
dla mnie bardzo bardzo przeciętny, niby ok ale nie poszaleć tym to ciężko, niestabilne na zakrętach, przy większych prędkościach lepiej nie wykonywać gwałtowniejszych ruchów (przesiadłem się z CLK może za dużo oczekiwałem w prowadzeniu po 407 Coupe)
duży plus! siedzenia ze skóry duże mocno wyprofilowane w pełni elektryczne podgrzewane i bardzo wygodne na długich trasach, z tyłu też super ale tylko dla niskich osób
wszystko pod ręką, sterowanie przy kierownicy i radia i tempomatu, nawi i cały system audio prosty i przyjemny, funkcja obsługi głosowej bardzo przydatna szczególnie przy wybieraniu różnych nośników z muzą
super... szybko się nagrzewa w zimie, klima też wyrabia dodatkowo przednia szyba solarna
z przodu super mam ponad 1,80 z tyłu się nie mieszczę. (układ tylnego siedzenia to jak jest wykonane jest super - ale wożę tam tylko laptopa
jest ok nawet przy dużych prędkościach, troszeczkę mógłby być cichszy silnik
coupe z silnikiem 2.0 diesel spalanie jak dla mnie to jeden z największych zalet tego auta, serwisy części akceptowalne
za niewielką cenę mamy fajne młodo wyglądające coupe, jednak cena zakupu niewspółmiernie wyższa do zwykłego 407, 407SW a przecież to to samo (deska silnik zawieszenie)
przez 40tys awaria zamka w tylnej klapie, żarówka w pozycji, oby tak dalej
brak podczas mojego użytkowania