Ocena kierowcy - Peugeot 407 Sedan

Bamse, 9 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 407 Sedan 1.8 16V 125KM 92kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jedynie zawieszenie zrobiło na mnie naprawdę miłe wrażenie oraz - częściowo - komfort podróżowania. Poza tym - nie polecam tego auta.
Układ elektryczny : czujniki, instalacja, gniazdo elektr. dla przyczepki
Inne : plastiki przycisków w drzwiach - rezonans od głośników
Po aucie z segmentu D spodziewałem się czegoś więcej. Średnie auto, choć pewnie wynika to wyboru silnika - ten silnik, chociaż jest ponoć trwałą jednostką - jest po prostu zbyt słaby jak na auto tych gabarytów... Pożera mnóstwo oleju!
Gdyby nie legenda, opisująca auta z tym silnikiem i przebiegiem pow. 400 tys. km - wybrałbym opcję: "bardzo źle" - włączenie tak słabej jednostki do gamy aut w tej klasie, to ewidentny błąd! Poza tym bierze sporo oleju - jakieś 700ml na 1500km! Jest za to cichy.
Fatalne skoki, jak mieszanie plasteliny w misce. Kretyńskie przełożenie - zbyt długa dwójka - trzeba pałować auto na 1-nce, żeby dwójka weszła we właściwym momencie obrotowym. Czasem udaje się włączyć bieg, który biegiem nie jest - gorzej z wyłączeniem ;-P Porażka...
Wielowahacze to najmocniejsza strona tego auta. Auto rewelacyjnie trzyma się drogi, jednocześnie zachowując dość spory komfort podróżowania. Moje dzieci zasypiają w fotelikach natychmiast :-)
Przy aucie tych gabarytów nie ma co liczyć na idealną widoczność w każdych warunkach, ale jest naprawdę dobrze. Zresztą czujniki parkowania z tyłu zapewniają komfort psychiczny przy cięższych warunkach widoczności z tyłu pojazdu.
Mam prawie 2 m wzrostu. O ile kierownicę bez problemu ustawiam pod swoje potrzeby, o tyle gorzej z fotelem, nie do końca komfortowo się czuję i nie udało mi się znaleźć optymalnej do końca pozycji fotela. Na zakrętach fotel źle trzyma kierowcę, chyba jest zbyt miękki.
Krótko - bez zarzutu: żadnego parowania szyb, klimatyzacja dwustrefowa zdaje w pełni egzamin, dodatkowy nawiew na tył też daje radę. Jest OK.
Z przodu ok, ale - przy moim wzroście - siedzący za mną zostaje pozbawiony pełnego komfortu i brakuje mu miejsca na swobodne trzymanie nóg. Aczkolwiek tragedii nie ma.
Mimo cichego silnika, mam wrażenie, że zewnątrz dochodzi zbyt wiele odgłosów... A może właśnie dlatego? Ciężko powiedzieć.
Codziennie pokonuje 12km odcinek trasy szybkiego ruchu w drodze do pracy. Przy przeciętnym stylu jazdy auto z tym silnikiem spala ponad 10 litrów /100km Auto ciężkie - rozumiem, ale żeby była jakaś rekompensata w postaci przyspieszenia - jeszcze bym to był w stanie zaakceptować... A tak to - porażka.
Te auta na rynku wtórnym są tanie jak barszcz. Ale dobrze jest upolować dobrze utrzymany egzemplarz, w przeciwnym przypadku koszty serwisowania mogą zepsuć zabawę.
Auto mam niecały rok: - wymiana czujnika położenia wałka rozrządu - wymiana czujnika temp. - wymiana termostatu - łatanie nieszczelności w tylnych lampach jako przyczyny obecności wody we wnęce na koło zapasowe. - w gnieździe elektr. do przyczepki notorycznie zbiera się woda, od czasu do czasu powoduje to zwarcia w instalacji (konstrukcja gniazda i jego umiejscowienie - to kolejna pomyłka konstruktorów!).
Na szczęście - póki co nie miałem. W przyszłym miesiącu zmieniam auto - więc mam nadzieję sprzedać tą 407 bezawaryjnie...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

8,1