Ocena kierowcy - Peugeot 407 Sedan

Funt, 7 lat temu
Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2007
Peugeot 407 Sedan 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Świetny stosunek ceny do jakości. Przy odrobinie wysiłku można znaleźć dobrze zachowany egzemplarz. Model raczej mało popularny wśród aut flotowych
Całkiem żwawy, choć ze świateł raczej pierwszy nie wystartuje.
6-stopniowy manual fajnie sobie radzi, daje duży komfort w trasie
prowadzi się stabilnie nawet przy prędkościach 160-170kmh (więcej nie próbowałem)
sedan, więc wiadomo - do tyłu widzi się mało - tu pomagają czujniki. Lusterka boczne przeciętnej wielkości.
Chwilę zajęło przyzwyczajenie się do tych wszystkich przycisków i manetek pod kierownicą (tempomat, sterowanie radia)
Zimą grzeje, latem chłodzi.
Mam 191cm wzrostu i się mieszczę :) Zarówno jako kierowca jak i pasażer podróżuję wygodnie
Zaskajująco dobre, aczkolwiek pojawiają się już postukiwania czy skrzypienia plastików
Auto kupione w 01.2016 z przebiegiem 160.000km od pierwszego właściciela w PL, z pochodzenia Francuz. Obecnie na liczniku przebieg 186.000, raczej prawdziwy. Na oponach zimowych Michelin Alpin 4 średnie spalanie w mieście ok.6.7-7l, na oponach letnich waha się od 7.4 do 7.9l w zależności od intensywności działania klimatyzacji. W trasie, przy średniej 130km/h spalanie do 6l, minimalne zarejestrowane to 5.2l na trasie z Kołobrzegu do Trójmiasta - moja dziewczyna pierwszy raz wsiadła za jego kółko i jechała ok 100/h
Wydatek poniżej 20.000zł za bardzo zadbany i zdrowy egzemplarz, jestem b. zadowolony
Drobne postukiwania / skrzypienia plastików we wnetrzu
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]