Ocena kierowcy - Peugeot 407 Sedan

Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Przebieg: 1 000 tys. km
Peugeot 407 Sedan 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik fajny dynamiczny myślałem że będzie o wiele gorzej, przejechałem samochodem 10tys km i nic się z silnikiem nie działo
Inne : System recykulacji spalin, największa choroba tego samochodu non stop coś się dzieje, czasem samochód potrafi przejść przez to w tryb awaryjny.
ogólnie samochód godny polecenia, przed zakupem zwróćcie uwagę na zawieszenie, bo koszt wymiany jest dość wysoki, a także zapytajcie się o stan filtra czarek stałych, czy nie wyskakują żadne alerty o uszkodzeniu systemu recykulacji spalin
Sam silnik jest idealny działa wszystko tak jak powinno, gdyby nie problemy z filtrem cząstek stałych.
Od pewnego momentu jakieś 1000km temu czyli przebieg około 199000 zaczynam mieć problem z wrzuceniem drugiego biegu, jakby nie jakoś przeskakiwał przy wrzucaniu
Samochód ma bardzo niski przód więc łatwo uderzyć w krawężnik przy pakowaniu, mi nawet już udało się powiesić samochód na wjeździe do posesji znajomego, słyszałem jak spod tarł się o ziemię, gdzie np jego ford Focus nie ma problemów z wjazdem i wyjazdem
Samochodem dosyć ciężko się cofa
Tutaj nie mam się do czego przyczepić
Bardzo dużo miejsca zarówno dla pasażerów jak i kierowcy, tylko wydaje mi się że pasażer z przodu siedzi ciut za wysoko.
Wyciszenie jest całkiem w porządku dopóki nie jedziemy szybciej niż 130km/h
Zużycie paliwa jest całkiem duże myślałem że będzie spalał mniej więcej 7 l