Ocena kierowcy - Peugeot 407 Sedan

grzesiek.c1@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2004
Peugeot 407 Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : 1. Kształt samochodu jak dla mnie jest bardzo interesujący gdyż ma to COŚ - jak to kobiety mówią :) Ja uważam, że to limuzyna wzorowana na sportowym samochodzie. 2. Silnik - który jak na taki samochód - stosunkowo mało pali. Jak dla mnie BOMBA :)
Silnik : Zawór EGR - niestety standard (nowy 850zł) - ja przeczyściłem i działa dalej :)
Zawieszenie : Łożysko sworznia zwrotnicy (SKF VKD 13500 - w sklepie 200zł, serwis - 350zł)
Inne : Przekładnia kierownicza - pojawiają się luzy nie do zlikwidowania :(
Kupiłem ten samochód bo mi się podobał :) Jeśli chodzi o eksploatację (zużycie paliwa) - to jest celująco. Jeśli chodzi o awaryjność - wiadomo, że mogło by być lepiej. Ogólnie jest dobrze :)
Turbina mogła by zbierać od 1600 a nie od 2000obr/min ale mimo to jest dobrze. Ogólnie dobrze dobrany silnik do takiego kolosa. Jeśli chcemy ostro dać po gazie - reaguje na to (wiadomo że nie jest to bolid sportowy) ale jest oki.
Przełożenie 6 biegu to prawdziwa zaleta. Dzięki niemu silnik naprawdę może mało spalić, a także dzięki dużemu momentowi (320Nm) można nawet wyprzedzać z prędkości 90km/h (ale wiadomo, że wtedy sprzęgło strasznie cierpi - więc jest 5) Jako całokształt doskonale dobrane przelożenia.
Wybierając francuza decydujemy się na konfort a tym samym na częstsze usterki w zawieszeniu (niestety takie mamy drogi). Gdy jest oki :) bardzo dobrze wchodzi w zakręty (jak na szynach).
Z przodu oki (choć wogóle nie widać maski), z tyłu przydaje się czujnik cofania (raczej powinien byc seryjnie montowany a nie za dodatkową dopłatą)
Jak dla mnie jest oki. Ktoś może narzekać na panel środkowy z wieloma przyciskami - mnie akurat to nie przeszkadza.
Dobrze chłodzi i grzeje więc dla mnie jest wporzadku.
Z przodu jest wysmienicie, z tyłu nieco gorzej (mała przestrzeń na nogi).
Dobrze, choć na biegach od 1-3 słychać trochę tego diesla.
Dla mnie rewelacja. Poprzednio miałem Puga 206 1100 silnik a teraz 2,0HDI i koszty paliwa NA 100KM są TAKIE SAME!!! REWELACJA!!!
Powiem tak :) Niekupiłbym tego samochodu gdyby nie zszedl tak na wartości - dla mnie akurat to było korzystne, natomiast gdybym mial tyle kasy za nowe wyłożyć (ok 100tyś zł) - nigdy. Może to dlatego jeszcze że w Polsce mało się zarabia.
Wiadomo że mogło by ich wogóle nie być no ale jak się jeździ co coś np raz na miesiąc wyskoczy typu : przepalona żarówka.
hmmm... To jest francuz, jak coś nawala to niekiedy słono kosztuje.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 140KM 103kW [l/100km]

5,8