Ocena kierowcy - Peugeot 407 Sedan

misiojad@onet. eu, 14 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Peugeot 407 Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Że w ogóle udało mi się je sprzedać.
Przeniesienie napędu : pedał gazu sam się rozpadł, ale elegancko w mieście, a mógł przy wyprzedzaniu
Silnik : szarpał - przez dwa tygodnie serwis szukał usterki
Zawieszenie : nie znaleziono przyczyny niestabilnego zachowania na drodze - ten typ tak ma.
W życiu nie jeździłem tak beznadziejnym samochodem. Zwłaszcza, że poprzedni Peugeot 406 służył mi 10 lat i podobnie jak 405 kleił się do szosy. Za to 407 kupionego w salonie cudem (ale ze stratą ponad 20 tys. zł.) sprzedałem po pół roku! Auto awaryjne, nieprzyjemne w prowadzeniu, nie dające żadnego poczucia kontroli i bezpieczeństwa na drodze (chyba dlatego ESP nie można wyłączyć powyżej 50/godz.)
Poniżej 2500 obrotów nie jechał. Powyżej 3000 obr. nagły trudny do kontroli przypływ mocy
Źle zestopniowana, albo niezbyt elastyczny silnik. Na gierkówce po każdej wsi - wajchologia 3-4-5-6 i za kilka kilometrów znowu. Od 50/godz nie pójdzie nawet od czwórki.
Tragedia - miękko, buja, niestabilny, kompletny brak poczucia bezpieczeństwa na drodze - głównie \"dzięki\" niemu sprzedałem to dziadostwo. ESP potrafił się włączyć nawet na suchym rondzie, a na mokrym \"ratował\" mnie kilka razy dziennie. Nie jestem młokosem, ani ścigantem - jeżdżę samochodem od 1978r.
Bardzo szerokie niebezpieczne przednie słupki - chował się za nimi cały samochód wyjeżdżający z boku na skrzyżowaniu. Na każdym równoległym skrzyżowaniu machamy główką przed i zza słupka aby wszystko zobaczyć. Automatyczne wycieraczki pracują co chwila nawet podczas mżawki - na granicy obłędu. Nie ma regulacji ich czułości. Na szczęście w serwisie można je wyłączyć - tylko po co za nie płaciłem?
Pierwszy tydzień jazdy z instrukcją obsługi na kolanach. A poprzednio jeździłem Peugeotem 405 i 406. NIE MA prostego wyłącznika klimatyzacji - trzeba przejść przez menu komputera! Pełno identycznych guzików. Auto wie lepiej. Na postoju po 20 minutach radio się samo wyłącza, aby je włączyć ponownie - trzeba naprzód uruchomić silnik - bardzo ekologiczne. Warto jeździć z pilotem! Wtedy on zajmie się elektroniką.
Automatyczna klimatyzacja na długich trasach nie trzymała temperatury - czasami trzeba się było pobawić w ręczną regulację i dopiero potem znowu zaskakiwała. Temperatury nie ustawi się bez oderwania wzroku na dłuższą chwilę - podczas gdy np. w Passacie są proste w obsłudze pierścienie - jeden ząbek to pół stopnia C.
Z tyłu bardzo ciasno dla dwóch dorosłych osób. Fotele przednie są niewygodne i za wysoko położone (mimo regulacji wysokości). A długich trasach bolą łydki i kolana. Przez pół roku cały czas walczyłem z nimi i nie mogłem ustawić wygodnej pozycji - 184cm wzrostu. Mały bagażnik dla rodziny na wakacje. 405 miał 470 litrów, 406 miał 430l. a ten 407 litrów. Dla porównania Passat ponad 520!
Jedyne co się udało.
Auto dość ekonomiczne - pod warunkiem, że sprzedamy je przed upływem gwarancji i nie doliczymy kosztów leków uspokajających, straconego czasu i taksówek do i z serwisu. Nie zawsze można dostać auto zastępcze od ręki. Raz mi zaproponowano blaszanego Boxera, więc na drugi koniec Polski pojechałem Yarisem żony - mogłem od razu sobie takiego kupić za pół ceny Peugeota!
Biorąc pod uwagę ile pieniędzy i czasu straciłem przez pół roku - powinni resztę produkcji rozdać za darmo i zamknąć fabrykę.
Elektroniczny pedał gazu sam się rozpadł - serwis stwierdził, że to uszkodzenie mechaniczne i nie uznał usterki - już i tak nie miałem siły się z nimi kłócić.
W ciągu pół roku kilka tygodni w serwisie, w tym raz prawie dwa tygodnie - szarpanie silnika. Serwis twierdzi, że każda wymiana części musi być zatwierdzona przez Paryż - dobrze, że nie w Moskwie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 140KM 103kW [l/100km]

7,2