Ocena kierowcy - Peugeot 407 Sedan

Silnik 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2004
Peugeot 407 Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Jest zaj...bisty.
Jeździłem przed zakupem 407 wieloma dieslami, ale ten silnik zaskoczył mnie baardzo pozytywnie.
Długie ale pewne skoki lewarka. Mechanizm precyzyjny. Przy odrobinie wprawy można się pokusić o sportową jazdę.
Nowe aluminowe zawieszenie sprawuje się nadspodziewanie dobrze, sprawdziłem osobiście na zakopiance, dzieciak żygał 1,5 godziny ale ja byłem w zakopcu 20 minut wcześniej niż 206-stką :-), wspomaganie - sama przyjemność.
Przód i na boki ok, do tyłu trochę gorzej, wsteczne lusterko spłaszcza obraz, (maluch we wstecznym lusterku wygląda jak lamborgini), trochę to denerwuje, ale za to boczne lusterka rewelka mają skłonność do rozjaśniania obrazu.
Z przodu super, obydwa siedzenia dowolnie regulowane, kierownica też, do przełączników moża się przyzwyczaić, większość funkcji dostępna z joystick´ów pod kierownicą. Podłokietnik ze schowkiem i miejscem na kubki z tyłu. Duże kieszenie w drzwiach.
Przy 5 osobach 3h drogi nie odczułem dyskomfortu wentylacyjnego, fajna funkcja - delikatny nawiew - nie powoduje przeciągów, dmucha sobie spokojnie na sufit i utrzymuje temperaturę i wilgotność na odpowiednim poziomie, filtry nie przepuszczają zapachu spalin.
Myślałem, że z tyłu jest mniej miejsca, ale okazało się , że teściowa jedzie w tym roku ze mną na wczasy po jednej wycieczce podjęła taką decyzję (mogłem jej nie brać do Zakopca cholera).Ale poważnie - Na jazdach próbnych nie da się ocenić ile w tym aucie tak naprawdę jest miejsca. W tej klasie rewelacja.
Do 130 km/h słychać tylko szum wiatru, powyżej trochę głośniej ale da się rozmawiać bez podnoszenia głosu. Przy 200 km/h mogłem powiedzieć szeptem ´zaje...ście´ i żona to słyszała :-).
Paliwo zawsze, bez względu na to czy miasto czy trasa 8,4 l/100km ale jeżdzę raczej ostro (tak mi pokazuje komputer), cen przeglądów i napraw jeszcze nie znam.
Wynegocjowałem dobrą cenę. Skody Octavii II z takim wyposażeniem nie kupisz.
Mam go dopiero tydzień, nic się nie zepsuło :-)
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 140KM 103kW [l/100km]