Ocena kierowcy - Peugeot 407 Sedan

cyryl, 18 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 407 Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Ogólna ocena 5-. Wczesniej przez 4 lata jeździłem P307 - nie narzekałem. P407 jest bardziej dopracowany.
Silnik elastyczny, o wysokiej kulturze pracy, chyba najbardziej odpowiedni dla tego auta.
Bez większych uwag - drobny mankament to zbyt blisko siebie położone biegi 3,4 i 5,6, zdarzaja się pomyłki przy ich wybieraniu. W porównaniu do skrzyni 5-biegowej, widać bardzo duża róznice na plus.
Bez większych uwag - mógłby być trochę cichszy. Słychać prawie każdą przjeżdżaną nierówność, a ile jest ich na polskich drogach - kazdy wie.
Do przodu dobrze. Jedynie przy lewych zakętach trzeba się trochę niekiedy nagimnastykować - przeszkadza lewy słupek. Do tyłu dużo gorzej - trzeba się przyzywyczaić.
Bez uwag - wszystko co potrzebne pod ręka i na właściwym miejscu. Trochę zbyt mało schowków.
Jeździłem tylko latem i jesienią - bez uwag, czyli b. dobrze.
Z przodu b. dobrze. Z tyłu gorzej - nie każdemu przypadnie do gustu pozycja "składanego scyzoryka".
Bardzo dobre.
Miasto - ok. 9 l, trasa - ok. 6,1 l, średnio - ok. 6,5 l. Przy tej masie auta wynika b. dobry.
Kupiłem w dużej promocji - na razie jest zadowolony.
Awaria pilota do centarlnego zamka i alarmu (naprawiona po 3 dniach). Czujnik poziomu oleju - wymiana.
Poważnych usterek brak.

Usterki Peugeot 407