Ocena kierowcy - Peugeot 5008 I Minivan

banas100, 7 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Rok produkcji 2010
Peugeot 5008 I Minivan 2.0 HDi FAP 150KM 110kW od 2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo udany zakup, doskonale się sprawdza w roli samochodu rodzinnego - polecam wszystkim którzy boją się "francuza".
Jest to mój jedenasty samochód, trzeci typu VAN i mogę jak na razie wyrażać się o nim tylko w samych superlatywach. Kupiony jako używany w 2015 roku sprowadzony bezwypadkowy z Belgii z udokumentowanym przebiegiem 160000 km. Mam praktycznie topową wersję (brakuje tylko skórzanej tapicerki) z jedynie słusznym silnikiem do tego auta 2,0 HDI. Dodam, że kupiłem ten samochód trochę z ciekawości, a trochę z przekory aby sprawdzić głupie (już teraz wiem) opinie o "francuzach". Teraz mogę stwierdzić, że to najbardziej niedoceniane samochody, a opinie o nich tworzą ludzie którzy ich po prostu nie znają. Generalnie ja się cieszę bo dzięki temu bo mogę za dobre pieniądze kupić fajny, młody, dobrze wyposażony samochód którym pojeżdżę parę lat.
Kocham diesle i nawet nie patrzyłem na benzyniaki, ale ten 2.0 hdi przerósł moje oczekiwania. To zdecydowanie najlepszy diesel w tej klasie- cichutki, ekonomiczny, zapewnia fajnego kopa przy wyprzedzaniu i do tego bezawaryjny. SUPER!
Dobrze zestopniowana, miękka zmiana czego chcieć więcej.
Po zakupie wydawało się twarde i nieco hałasowało ale oba problemy zostały wyeliminowane przez wymianę amortyzatorów. Okazało się przy tym, że części są tanie i ogólnie dostępne.
Po w/w wymianie poczucie komfortu zdecydowanie wzrosło, plus ogólnie b. dobre wyciszenie, bogate wyposażenie, przestrzeń i ergonomia. Mogę powiedzieć, że bardzo lubię jeździć tym samochodem.
Przydało by się kilka schowków na drobiazgi i lepsze uchwyty na kubki, tych na większe przedmioty jest mnóstwo plus olbrzymi bagażnik. Siedzenia przednie wygodne, tylnych osobiście nie testowałem, ale dzieci nie narzekają.
W zimie grzeje w lecie chłodzi - co chcieć więcej. Plus za oddzielną regulację na tylnych siedzeniach.
Mimo że miałem już dwa minivany ten jest najprzestronniejszy i z przodu i z tyłu, do tego wielki ustawny bagażnik - tego szukałem.
Mam dodatkowy pakiet grubszych szyb akustycznych i może dlatego subiektywnie auto jest bardzo dobrze wyciszone. Do prędkości rzędu 140-150 km/h można rozmawiać bez podnoszenia głosu.
Zaskoczony jestem poziomem zużycia paliwa 6-6,5l/100 km to poziom aut miejskich z małymi silnikami a 5008 to wygodny samochód z mocnym silnikiem i wagą ok 1600 kg. Ceny części na poziomie popularnych marek a awaryjność jest jego mocną stroną - szwankują drobnostki.
Jeżeli ktoś szuka samochodu tej klasy to jest to zdecydowanie najlepszy wybór - gorąco polecam.
Wymieniłem po zakupie uszkodzony czujnik parkowania, przeczyściłem zawór EGR, uzupełniłem poziom płynu FAP, przepaliło się kilka żarówek - sama eksploatacja.
Wspomniałem wyżej o wymianie kompletu amortyzatorów. Skusiłem się na tą operację po lekturze forum, bo na wszystkich badaniach diagnostycznych ich sprawność wychodziła na poziomie 60-80%. Teraz cieszę się cichą pracą zawieszenia i lepszym resorowaniem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 150KM 110kW [l/100km]

5,8