Ocena kierowcy - Peugeot 5008 I Minivan

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 5008 I Minivan 2.0 HDi FAP 150KM 110kW od 2009 - Oceń swoje auto
Silnik : tylko 2,0 HDI fajny kop ale tyko w przedziale 1900-2200 obr?min
Inne : elektronika
Idealny na trasy, jako auto rodzinne, po mieście słabo( duży promień skrętu,większe spalanie, FAP). U mnie jako drugie auto 95% trasa sprawuje się idealnie. Uważam że idealnym silnikiem dla tego auta to 2,0HDI. Po przejechaniu 80 tyś typowe wymiany,(łączniki stabilizatora, tarcze, klocki hamulcowe nie uważam że to usterki tylko eksploatacja). Puki jest takie hasło na temat francuzów("Fiat i ford g..no wort i fszystkie francuskie ja korzystam") bo 3-4 letnie auto kupuje o 10tyś taniej niż inne z tego rocznika. To mój czwarty francuz i puki co nie zawiodłem się na nich. Ostatnią 406-ką zrobiłem 540tyś km i jeszcze sprzedałem od ręki.Ma pewne niedomagania (radio przy minusowych temp. żyje swoim życiem,) ale nigdy mnie nie zawiodło, żeby się rozkraczyło. Spalanie w granicach 6,1l/100 przy prędkości przelotowej 120-130km/h (5 osób +bagaż po dach trasa polska-korsyka-polska)
ale tylko 2,0HDI, elastyczny i oszczędny obecnie 185tyś km bez żadnych napraw. najwyższe spalanie 7,2 najniższe 4,9
jeśli jest sześciobiegowa idealna. trochę haczy. ale to przypadłość wszystkich peugeotów
Twardy jak na francuza, ale przez to idealny po zakrętach.
Ocynk, plastik (błotniki przednie), aluminium (maska). Trochę się łuszczy, ale nie rdzewieje.
trochę grube słupki A
współczynnik 0,29 znaczy się bdobrze
szybko nagrzewa (priorytet), dobrze chłodzi. Pasażerowie nie narzekają.Minus skraplacz ma tendencje do rozszczelniania. umie padł p 150 tyś. podobno to jego słabość.
przy wzroście 175 nie mam zastrzeżeń. kolega(195cm) przy wsiadaniu uderzał głowa o uszczelkę, w środku OK
przy 130 da się rozmawiać, przy mocnych porywach wiatru trochę świszcze
Kupuję tylko orginały,filtry oleju ,pow,pal i nie uważam że to jakiś wielki wydatek
Psuje się jak każdy inny a kosztuje o wiele mniej.
elektronika francuska to nie to samo co japońska ( nota bene nie wiem jak francuzi chcieli nam sprzedać te Caracale)ma swoje wady. wpisanie adresu w nawigacji graniczy z cudem i takie tam pierdoły.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 150KM 110kW [l/100km]