Ocena kierowcy - Peugeot 508 I SW

Peter, 7 lat temu
Silnik 1.6 THP 156KM 115kW
Rok produkcji 2012
Peugeot 508 I SW 1.6 THP 156KM 115kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : demoniczne THP...
Układ elektryczny : mnóstwo denerwujących usterek
Totalnie zraził mnie do francuskiej motoryzacji, a to mój szósty "Francuz", w tym czwarty Peugeot. Zapowiadał się fajny samochód, jednak po czterech latach eksploatacji potrafię powiedzieć jedno - dramat! Miałem wybór między 508 a i40, ze względu na silnik turbo i przywiązanie do marki poszedłem w 508, czego bardzo żałuję. Auto tragicznie wręcz awaryjne i nietrwałe, wręcz marzę o chwili, w której będę się mógł tej kupy szmelcu pozbyć.
Pomijając awaryjność, zdecydowanie najlepszy element tego samochodu. Pracuje kulturalnie, ładnie przyspiesza już od niskich obrotów, wyprzedzanie nie stanowi żadnego problemu nawet bez redukowania.
Haczy i działa nieprecyzyjnie, po 90 tysiącach przebiegu zdarza się, że nie wchodzi wsteczny...
Prowadzenie w zakrętach moim zdaniem gorsze niż w poprzedniku (wielowahacz dostępny jedynie w wersji GT...), do tego samochód jest bardzo podatny na podmuchy wiatru bocznego. Ogromna średnica zawracania, w związku z czym manewrowanie to istna katorga.
Bez zarzutów, widoczność jak w każdym samochodzie tej klasy :)
Bardzo małe schowki, do tego w podłokietniku nie zmieścimy nic. Nie ma gdzie odłożyć telefonu. Sterowanie systemami jest intuicyjne, jednak sam system multimedialny działa niewiarygodnie powoli. Sterowanie w kierownicy jak dla mnie bardzo trudne w obsłudze bez odrywania wzroku od drogi. Tragiczna tylna kanapa, nie idzie wysiedzieć jako pasażer.
Klima daje radę i jest wydajna, natomiast słabo kształtuje się ogrzewanie, które wymaga dużo czasu aby zacząć nagrzewać kabinę.
Z przodu ok, z tyłu też nie ma dramatu, natomiast dla trzeciej osoby na tylnej kanapie jest już kiepsko. Spory i ustawny bagażnik z denerwującą roletą, która odsuwa się na wybojach.
Jak na tą klasę moim zdaniem poniżej przeciętnej. Bardzo wyraźnie słychać toczenie opon, lusterka boczne są spore i głośno słychać opływające je powietrze, a do tego siedząc z tyłu można odnotować bardzo głośną pracę tylnego zawieszenia, wręcz "tłuczenie".
Spalanie jak na tą moc wychodzi bardzo dobrze. I na spalaniu kończą się niskie koszty utrzymania tego samochodu. Mnóstwo drogich w likwidacji usterek i skandaliczna obsługa w ASO...
Początkowo chciałem wystawić ocenę "przeciętnie", ale samochód mocno traci na wartości, a i reszta nie przystoi samochodowi za kwotę, którą na to auto wydałem.
Cholerne mnóstwo upierdliwych usterek elektronicznych, których usunięcie kosztuje niemałe pieniądze. Dodatkowo trwałość pojazdu też nie jest najlepsza, tapicerka się wytarła, kierownica wygląda jak po 2x większym przebiegu, plastiki skrzypią, zepsuła się tylna wycieraczka, a raz okno wpadło mi do środka drzwi podczas jazdy.
S k a n d a l. Przy 90 tysiącach kilometrów zmieniałem rozrząd już dwa razy, a i z trzeciego zaczynają dopływać niefajne odgłosy. Od jakiegoś czasu silnik przerywa przy mocniejszym dodaniu gazu, a nikt nie potrafi tego naprawić. Po 40 tysiącach zmieniałem łożyska w tylnych kołach. Samochód już sześć razy (!) zepsuł się w sposób uniemożliwiający dalszą jazdę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 THP 156KM 115kW [l/100km]

8,2