Ocena kierowcy - Peugeot 508 I SW

Glogmak, 11 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2011
Peugeot 508 I SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd i wyciszenie.
Polecam auto, które jest bardzo dobrze wyposażone, ciche i oszczędne. Co do silnika to się nie wypowiadam. Jedni wolą ropniaczka a inni benzynę. Można wybrać coś dla siebie. Z wad: nagłośnienie. Radio WIP z bluetooth gra fatalnie. Ponoć wersja z Navi gra lepiej - najlepiej zakupić audio sygnowane przez JBL
Silnik bardzo równomiernie rozwija swoją moc. Brak efektu turbodziury. W moim aucie mam silnik 140 konny więc jak na taką masę jest O.K. choć jak zawsze przydało by się jej więcej :) Jak dla mnie jedynym mankamentem jest dosyć wyraźny brak momentu poniżej 2000 obr/min. Dopiero po przekroczeniu tej bariery auto wyraźnie się ożywia i ciągnie, aż pod czerwone pole :)
Skrzynia typowo francuska (czyli dosyć miękko pracująca). Czasami lubi zahaczyć - zwłaszcza pomiędzy 1 i 2 biegiem.
Twardo, twardo i jeszcze raz twardo. Częściowo jest to wina kół o rozmiarze 17 cali ale moim zdaniem charakterystyka zawieszenia jest dosyć mocno określona na sport. Szkoda tylko, że układ kierowniczy nie pozwala na lepszą komunikację kierowca/jezdnia. Wadą jest na pewno głośna praca zawieszenia, zwłaszcza z tyłu.
Mała tylna szyba w wersji SW przeszkadza w parkowaniu "tyłem", więc polecam dokupić czujniki. Przeszkadza też szeroki słupek B, który zwłaszcza na skrzyżowaniach mocno ogranicza widoczność. Lusterka za to są duże i dobrze spełniają swoje zadanie.
Typowa dla Peugeota. Wszystko na swoim miejscu. Auto "komunikuje" się z nami w naszym ojczystym języku, przyciski i kontrolki są tam gdzie powinny być tylko schowków troszkę mało jak na auto rodzinne. Z wad : fatalne umieszczenie gniazda AUX/USB ( w podłokietniku). Po włożeniu pendriva nie ma gdzie umieścić naszych ulubionych płyt CD.
Tak powinna wyglądać wentylacja we wszystkich autach. Brawo
Mimo dużego rozstawu osi, miejsca w środku nie ma za wiele. Jak na takie gabaryty nie zaskakuje nas też pojemność bagażnika.
Rewelacja i tyle w tym temacie. Jedyny warunek to zasunięta roleta szklanego dachu. Inaczej przy większych prędkościach jest wyraźnie głośniej.
Rewelacja :) Średnia rzeczywiste spalanie z 10 000 km 5,9 l/100 km. Jak na taką masę i mój styl jazdy to bardzo dobry wynik.
Wszystko fajnie spasowane, materiały wyśmienite - cena dobrze skalkulowana. Plusem są też duże promocje w cenie zakupu auta.
Szyba z przodu bardzo podatna na zarysowania. Więcej grzechów nie pamiętam :)
Jak na razie wszystko ok

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 140KM 103kW [l/100km]

5,7