Ocena kierowcy - Peugeot 508 I SW

Wujek Samo Zło, 10 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2011
Peugeot 508 I SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : 2.0HDi to najlepszy diesel na rynku. nie ma na dzień dzisiejszy lepszego, sprawniejszego i mniej awaryjnego diesla w tej klasie cenowej.
To moje 17 auto w życiu, miałem już i niemca, japończyka, włocha, koreańca itp. dwa razy kupiłem 407SW raz 2.0HDi i raz 1.6HDi, auta sprawowały sie bardzo dobrze. 508 w porównaniu do bezpośredniej konkurencji wyróżnia się wyglądem, rewelacyjnym silnikiem (w Mondeo miałem ten sam lecz jakby nie ten sam, niby 2.0TDCi 103KW ale jednak trapiły go problemy i to już od 119tyś przebiegu). Peugeot jest zdecydowanie nie doceniany i tego nie rozumiem, Passat jest autem awaryjnym i relatywnie drogim w utrzymaniu własnie przezdrogie naprawy i awarie a jednak ludzie ulegają magii znaczka VW, mondeo to szczyt awaryjności i problemów technicznych (przekładnia kierownicza, łuszczące si,e pompy wysokiego ciśnienia, lecące wtryski, elektronika) poprzednia generacja Mazdy 6 to absolutna porażka techniczna, zdecydowanie jedno z najbardziej awaryjnych aut w swojej klasie, citroen c5 jak dla mnie ok, hyundai i40 przekonuje gwarancją, kia to samo, renault laguna - po modelu nr 2, nie chce nawet się do tego auta zbliżać, strach że, cos odpadnie. Toyota avensis - jesli nic nie stanie sie z wtryskami to "będzie Pan zadowolony", jesli padną to cię zniszcza finansowo. Tak więc na tle konkurencji peugeot wypada naprawde dobrze. Auto ładne, dobrze skrojone jak to bywa u Francuzów, ładnie, schludnie i z polotem. Duży, wygodny, przestronny i z dobrym silnikiem i bogatym wyposażeniem. Polecam
Auto ma 190tys km i wygląda i jezdzi jak nowe, nic nie stuka, nie trzeszczy, nic nie jest wytarte, urwane, wszystko pracuje w najlepszym porządku.
Pracuje bardzo precyzyjnie, lewarek ma krótki skok.
Nastawiony na komfort, sprężyste choć zębów nie wybija to do miękkich nie należy, na zakrętach trzyma sie dobrze i prowadzi precyzyjnie.
W aucie jest cicho, fotele są duże i dobrze trzymają na boki, fajna "spłaszczona" na dole kierownica, duże czytelne zegary
Obsługa jest intuicyjna, przycisków nie jest za dużo, oświetlenie deski jest ładne i nie męczy oczu, widoczność we wszystkich kierunkach dość dobra, choć słupki typu B sa bardzo grube co moze w niektórych wypadkach przeszkadzać
Auto jak na diesla szybko sie nagrzewa i szybko schładza wnętrze
Bardzo dużo miejsca z przodu i całkiem nieźle z tyłu, może troche przeszkadza dla mnie osobiście (194cm wzrostu) fakt że, fotela kierowcy nie można opuścić niżej
Jest naprawde bardzo cicho i jedyny szum to wiatr i opony.
Przeglądy w ASO są drogie, ale same części są relatywnie tanie (filtr oleju od 24zł, powietrza od 33zł, przyciwpyłkowy 54zł, klocki przód od 134zł, tył od 109zł itp)
Biorąc pod uwage że, auto można kupić z rabatem, przeceną czy upustem to stosunek jakości do ceny wychodzi b.dobrze.
zero
zero