Ocena kierowcy - Peugeot 508 I SW

Silnik 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Rok produkcji 2014
Peugeot 508 I SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Poszukiwania zacząłem od czegoś większego: Smaxa. Bardzo polecany był tam silnik 2.0 TDCI 163 KM. Okazało się że to silnik PSA i ostatecznie za te same pieniądze kupiłem kombi z tym samym silnikiem. Samochód eksploatowany od dwóch lat w mieście i nie ma problemów z FAPem, który wypala się także na postoju. Wybrałem wersję przed liftem ze względu na lepsze opinie silników EURO5. Euro6 z BlueHDI także są bardzo dobre ale jednak starsze są lepiej sprawdzone i montowane w wielu samochodach: Citroenach, Fordach, Volvo. Silnik po prostu genialny. Nie ma się co dziwić że wiele gazet plasuje 1.6 i 2.0 HDI na pierwszym miejscu w kategorii diesli. Części zamienne bardzo tanie, zacząłem częściej używać części oryginalnych. Komfort dość wysoki, wyposażenie bardzo dobre jak na tą klasę. Póki co bezawaryjny. Wcześniej jeździłem Oplami, Fiatami, Seatami i Skodą i jednak najbardziej jestem zadowolony z tego samochodu. Manualna skrzynia fatalna w porównaniu z grupą VW, np Seatem. w 12 letni Seacie Toledo skrzynia chodziła dużo lepiej. Panorama w wersji SW robi spore wrażenie, nie tylko dla pasażerów. Korzystam z tego przez cały rok.
Manualna skrzynia fatalna w porównaniu z grupą VW, np Seatem. w 12 letni Seacie Toledo skrzynia chodziła dużo lepiej mimo że przebieg miałem 250 tyś a w Peugeocie mam 100 tyś.
Poprawny, bez rewelacji
Dość miękki lakier
Nie jest aż tak dużo jakby mogło się wydawać z gabarytów zewnętrznych. Z fotelikami dla dzieci jest ciasno. W klasie kombi jest dość wysoko w rankingu.
Niskie.
Można kupić bardzo dobry model za rozsądne pieniądze
Brak
Brak