Ocena kierowcy - Peugeot 508 II Sedan

Silnik 2.0 BlueHDI 180KM 132kW
Rok produkcji 2020
Przebieg: 1 000 tys. km
Peugeot 508 II Sedan 2.0 BlueHDI 180KM 132kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : 2.0 HDI i 180 km:)
Inne : Ogólnie wszystko podoba mi się w tym aucie.
Ogólnie auto rewelacja. Szukałem czegoś co będzie przede wszystkim bezawaryjne bo Volvo juz miałem dosyć, a oprócz tego jakoś wykonania będzie na podobnym poziomie. I znalazłem....Peugeota 508:))) Uważam że wiele marek może się obecnie uczyć od Peugeota....jakość wykonania w środku jest kosmiczna. Nic nie trzeszczy, wszystkie elementy tam gdzie widać aluminium to aluminium a nie jakiś plastik, gdzie drewno to faktycznie jest drewno. Auto po prostu mega. Przebieg obecnie to 35 tys km
Co tu dużo pisać. Niezawodna i mega dopracowana jednostka 2.0 hdi.....400 nm obrotu daje radę. Oczywiście przy normalnej jeździe, ale jak trzeba przycisnąć to bez problemu wyrywa do przodu.
Co do skrzyni to też bardzo dobra. Prosty hydrokinetyk 8smio stopniowy. Bardzo ładnie zbiera się z dołu i tak samo przy wyższych prędkościach. Minusem jest przeciąganie biegów w trybie sport.
Rewelacja. Niski środek ciężkości auta sprawia że jedzie się nim niczym przyklejonym do drogi. Zawieszenie wybiera nierówności elegancko.
Narazie pojawiły się jakieś 2 odpryski...zapewne "urok" stosowanych już wszędzie lakierów wodnych.
Widoczność owszem mogłaby być lepsza, ale do przyzwyczajenia. Przy parkowaniu tyłem pomaga układ kamer 360 stopni z czujnikami...ewentualnie auto samo może sobie zaparkować:)
Super:) wygodne fotele z dużą możliwością regulacji i masażem do tego. Może to nie być auto dla osób o wzroście 2metrów. Natomiast spokojnie 4 osoby mogą jechać w trasę a dzięki wygodnym fotelom nie poczują zbytnio trudów podróży. Bagażnik tez dość pojemny.
Zimą bardzo szybko grzeje, latem elegancko chłodzi. Nie się do czego doczepić.
Wystarczająca. Ale osoby z wzrostem Ok 200 cm mogą mieć problem.
Przy bezramkowych szybach....cisza. Ciszej niż w moim poprzednim Volvo.
Ceny w aso za wymianę oleju jak najbardziej mieszczą się w normie. Znacznie taniej niż w Volvo.
To auto jest po prostu w dobrej cenie i jakości. A jakościowo niektóre marki "Premium" powinny się zacząć uczyć od Peugeota, a nie wciskać tandetę bazując na swojej historii.
Brak
Brak