Ocena kierowcy - Peugeot 607

Peugeot 607 2.2 16V 158KM 116kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny silnik
Karoseria : Skrzypienie wnętrza - makabra
Zawieszenie : Stuki zawieszenia
Układ elektryczny : Przypadkowe zapalanie się kontrolek ciśnienia kół itp.
Auto bardzo ładne, ponadczasowe. Z perspektywy dwóch lat eksploatacji chyba było warto kupić. Złodziei nie interesuje i się nie psuje, jak inne nowoczesne wynalazki naszpikowane elektroniką. Trochę razi jakość wykończenia - skrzypienie
Bardzo udana konstrukcja, bezawaryjna, elastyczna, pali trochę oleju, ale taki już jej urok fabryczny. Dynamiczny osobiście jechałem nim 235 km/h - oczywiście w Niemczech
Bez uwag, dobrze dobrana do silnika (manualna)
Mało komfortowe zawieszenie - za twarde jak na limuzynę, ale za to bardzo dobrze się prowadzi w zakrętach. Coś za coś
Widoczność bardzo dobra jak na 5 metrowy samochód, czujniki cofania bardzo pomagają
Bardzo wygodne wnętrze, wszystko pod ręką, sterowanie przy kierownicy radiem, tempomatem. deska rozdzielcza bardzo czytelna
Po prostu doskonała, żadnego parowania szyb podczas złej pogody. Dwu strefowa klimatyzacja wiele nawiewów, całe auto nagrzane lub schłodzone jak kto woli
Bardzo dobra. Mam 190 cm wzrostu i jak odsunę fotel do tyłu to nie wcisnę do końca sprzęgła. Jechałem raz z tyłu i też było mi bardzo wygodnie
Na początku byłem zachwycony ciszą, ale teraz się chyba przyzwyczaiłem i słyszę coraz więcej równych dźwięków i mam wrażenie że mógłby być trochę cichszy.
Nie jest tragicznie, średnio przy dość dynamicznej eksploatacji 12,5 l gazu przy dojazdach 30 km do pracy. Auto nie cierpi korków wówczas pali znacznie więcej. 14,5. Na autostradzie przy 150-200 pali ok. 11 l. Poza miastem przy 90 km/h ok. 9,0
Jakoś do ceny tylko dobra. Auto nie dorównuje niemieckim konkurentom w ogóle, zarówno niską ceną jak i idącą za tym jakością wykończenia. materiały sprawiają wrażenie całkiem dobrych, ale to skrzypienie na szutrowych drogach jest nie do wytrzymania. MASAKRA
Auto w zasadzie się nie psuje. Wymieniłem dwa pierścienie ABS-u za 30 zł, cewkę za 260, drążki kierownicze za 100zł, końcówki stabilizatora za 50 zł i to chyba tyle na dwa lata, reszta to czysta eksploatacja - klocki tarcze olej itd.
Poważnych usterek brak. Zawsze dowiozło mnie tam gdzie miało. Rano wsiadam i przekręcam stacyjkę i w drogę, niezależnie czy zima czy lato.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V 158KM 116kW [l/100km]

12,3