Ocena kierowcy - Peugeot 607

Stach, 8 lat temu
Silnik 2.0 HDI 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 607 2.0 HDI 109KM 80kW od 2000 - Oceń swoje auto
Auto kupiłem przez przypadek, zdecydowałem się na niego bo był wyjątkowo zadbany. Bardzo bogate wyposażenie i komfort. Prosty bezawaryjny silnik może nie poraża mocą w tak dużym aucie ale w zupełności wystarczy do sprawnego poruszania się po polskich drogach i mało pali. Dla mnie świetne auto:)
Prosty i trwały silnik sprawdzony w wielu innych modelach, po 240tys. km. pracuje bardzo dobrze, poza podstawowymi wymianami części eksploatacyjnych ( rozrząd, olej, filtry) nie wymagał żadnych napraw.
Manualna pięciobiegowa, pracuje idealnie.
Zawieszenie jak to we francuskim aucie, bardzo komfortowe na każdej nawierzchni nawet na kołach 17 cali.
Dobra widoczność chociaż przy tych gabarytach nie wyobrażam sobie jazdy po mieście bez czujników parkowania.
Wszystko na swoim miejscu. Przełącznikami przy kierownicy intuicyjnie obsługujemy światła, tempomat, radio w którym jest nawigacja i telefon. Wycieraczki automatyczne więc nawet o nich nie myślę, działają kiedy trzeba:)
Dwustrefowa automatyczna klimatyzacja - rewelacja.
Pięciometrowa limuzyna więc wystarczająco dużo miejsca dla każdego. Po każdej, nawet najdłuższej podróży wysiadasz bez zmęczenia.
Najlepiej wyciszony samochód jaki miałem.
Bardzo duży wybór części zamiennych w rozsądnych cenach. Niskie spalanie średnio ok 6 litrów. Niskie stawki ubezpieczenia. Koszt utrzymania kompakta a komfort limuzyny:)
Moim zdaniem doskonałe. W tej klasie nie znajdziemy tak dobrze wyposażonego równie taniego i trwałego samochodu.
Czujnik światła stop ( nie działał ABS ESP tempomat) - 30zł Łącznik stabilizatora - 50zł
BRAK!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDI 109KM 80kW [l/100km]