Ocena kierowcy - Peugeot 607

Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 607 2.0 HDi 136KM 100kW od 2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny silnik
Super samochód za nieduże pieniądze. Niedoceniona limuzyna. Wahałem się przed zakupem. Zastanawiałem się nad mercedesem w211 i ciesze sie że zdecydowałem się na 607. Mitem jest to że 607 posiada wadliwą elektronikę. Polecam 607 poliftowego ponieważ usunięto wszelkie niedociągnięcia.
Mój model posiada 136 KM ale nieźle się zbiera przy tak dużym samochodzie. Doskonała dynamika jazdy.
Dobrze dobrane przełożenia. Fajna praca szescio biegowej skrzyni.
Po zakupie byłem zdumiony że pięcio metrowy samochód może miec tak dobry skręt.
Bardzo dobra widoczność. System parktronik super pomaga w parkowaniu. parkuje sie lepiej niż mniejszym samochodem.
Wszystko pod ręką. sporo udogodnień np. sensor deszczu itp. Niektórzy mówią że dużo elektroniki to dużo problemów ale nie w peugeocie 607 to samochód klasy mercedesa S klase tylko że za dużo mniejsze pieniadze.
Natychmiastowe odparowanie szyb nawet w deszczowe dni. Klima super.
Mozna w berka się bawic.
Nawet przy dużych predkościach ponad 200 km/h wewnątrz jest cichutko. Mój wcześniejszy samochód to citroen C5 i pomimo zachwalania citroenów o wyciszeniu to citroen może się schować w porównaniu z peugeotem 607. Polecam jazdę próbna peugeotem 607.
Biorac pod uwagę mase samochodu spalanie jest niezłe. Przy mieszanej jeździe około 7- 7,5 l/100 km Przy oszczędnej jeździe można zejść poniżej ale co to za jazda.
SUPER!!!!!!!!!! Niska cena- DUŻY komfort i wysoka klasa. Samochód nieźle się prezentuje niemówiąc już o komforcie. Tym samochodem jeździł prezydent francji.
Jedyną usterką jaką miałem to niedziałający wentylator nawiewu. pytałem w serwisie i powiedziano że to spory koszt poniewaz trzeba wymienic wentylator. Udałem się do lokalnego elektomechanika i usuną usterkę za 80 zł. Zimny lut na kablu. Odradzam wizyty w serwisach poniewaz naciągają.
Jedynie wymiany eksploatacyjne. Niski koszt wymiany rozrządu. Silnik 2.0 HDI jest jednym z najbardziej udanych francuskich silników lata w wielu modelach Peugeota i Forda. Odradzam silnik 2.2 znajomy ma taki w peugeocie 607 i jest to niewypał bardzo usterkowy, widać to po cenach 607 z silnikiem 2.0 są droższe ale naprawde warto poszukać dwólitrówki.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]

7,6