Ocena kierowcy - Peugeot 607

Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 607 2.2 HDi 133KM 98kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Przez pierwsze 8/9lat posiadania samochodu byłem w nim naprawdę zakochany a on sie odwdzięczał bezawaryjnością i małymi kosztami. 2lata temu może 1,5 coś między nami zaczęło się psuć, a dokładnie w nim, nic poważnego same ****rele ale nawarstwiające sie ****rele dają taki sam efekt jak rozwalony rozrząd. Załamujesz ręce.. Do elektryka jeździłem z listą usterek długości papieru toaletowego. Pompujesz pieniądze w jedno, to zepsuje sie drugie. Więc musieliśmy sie rozstać. Uczucia mieszane, ale chyba jednak wole go pamiętać jako tą niezawodną limuzynę która robiłą wrażenie.
No 133km/h są ekonomiczne, palą naprawdę mało, zbierze też się jak będzie potrzeba, ale jak dla osoby która czasami lubi depnąć lewym pasem, no trochę za mało, ten silnik bardziej pasuje do dystyngowanego wożenia sie niż do szybkiej jazdy.
Dobra, po prostu dobra. Jeśli o nią dbamy to będzie służyła. Kiedy wdepniesz dostajesz kick-down, tryb sport i zima.
Widoczność do tyłu tylko na wyczucie. W moim egzemplarzu nie było czujników, samochód spory więc po prostu trzeba sie go nauczyć.
Moje wymagania spełnia w 110%
Naprawdę daje rade, chłodzi, grzeje tak jak trzeba i lepiej.
Z tyłu jak w domu na wygodnej kanapie, z przodu jak na ulubionym fotelu, Przestrzeni od groma, a w bagażniku całą rodzinę można wozić.
7/10. Przy większych prędkościach miałęm wrażenie żę szyby są nieszczelne.
Na stacji bywamy rzadko, części oryginalne nie są specjalnie drogie, a zamienniki wręcz tanie. Jeśli trafi się dobry egzemplarz to lać i jeździć.
Za takie pieniądze ile dzisiaj ten samochód jest wart moim zdaniem nie znajdziemy równie luksusowej limuzyny
Przez pierwsze 9lat użytkowania, absolutnie nie było ani jednej usterki. Cały czar prysł przez ostatnie 1,5 roku kiedy to komputer cały czas wywalał błędy, a deska rozdzielcza zaczęła przypominać choinkę. Nie wiem czy to była bolączka tylko mojego modelu, ale ten samochód mogłem tankować tylko BP, shell, statoil. Za każdym razem kiedy był tankowany gdzie indziej, praktycznie z miejsca szlak trafiał flirt paliwa(kupowane oryginalne) i pozostawiałem za sobą stróżkę ropy..
Sprężarka... potrafiła wyłączyć się od tak. Na autostradzie 140km/h a tu nagle moc spada bo sprężarka postanowiła sobie odpocząć. Regenerowana, kilku mechaników , kilka napraw, kilka diagnoz, a ona dalej swoje, potrafi strzelić focha, a nowa więcej warta od samochodu

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi 133KM 98kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Peugeot 607 2.2 HDi 133KM 98kW