Ocena kierowcy - Peugeot Boxer I

rewadres, 18 lat temu
Silnik 2.8 TD 130KM 96kW
Rok produkcji 2001
Peugeot Boxer I 2.8 TD 130KM 96kW 1994-2006 - Oceń swoje auto
Uważam że jest to dobre auto za rozsądną cenę. Jest większy od t4 czy tranzita ale mniejszy od Lt czy sprintera ,to taki pośredni segment. Na moje potrzeby idealny. Troszkę irytuje mnie opcja zakupu samochodu nowego w wersji 6 osobowej. Konkurencja oferuje zdecydowanie więcej.
Silnik HDi do tej pory nie sprawił najmniejszego problemu. Zawsze pali na dotyk. Dobra moc i umiarkowane zużycie paliwa (średnio 9 litrów)
W starszym egzemplarzu miałem problem ze skrzynią ale w obecnym wszystko pracuje zaskakująco dobrze
Dopiero jak przekroczyłem 170 tyś km wymieniono mi tulejki łącznika stabilizatora przód i amorki tył (koszt w warsztacie 350zł)
Zimą występują małe problemy z grzaniem ale to podobno wada fabryczna w modelu 2.8 hdi
Wystarczająca ilość miejsca
Do pełni szczęścia mógł być odrobinkę cichszy ale to w końcu dostawczak a nie osobówka
Jeśłi się ma dobrego i niedrogiego mechanika to eksploatacja tego autka jest naprawdę tania. Auto mało pali, jest w miarę trwałe, jeśłi się nie zaliczy kolizji to nie powinno być z niczym problemów. To już dopracowana konstrukcja i więkrzość blędów została wyeliminowana.
Może porównując z bliźniaczymi ducato i jumperem jest nieco droższy ale zawsze w drobiazgach lepszy. Na oko tego nie widać ale po dłuższym użytkowaniu wychodzi szydło z worka. Wcześniej jeździłem Ducato 99r 2.5 td

On - zużycie paliwa dla silnika 2.8 TD 130KM 96kW [l/100km]

8,9