Ocena kierowcy - Peugeot Expert III Furgon Long

rafalmarek, 3 lata temu
Silnik 2.0 BlueHDi 122KM 90kW
Rok produkcji 2020
Peugeot Expert III Furgon Long 2.0 BlueHDi 122KM 90kW od 2020 - Oceń swoje auto
EDIT: Przejechałem nim do tej pory 33tys. km. Narazie zero problemów. Mam wersje 120KM ze skrzynią automatyczną EAT8.
Nie mam zastrzeżeń. Wiedziałem co kupuję i spełnia moje oczekiwania.
Dla mnie rewelacja. Świetna skrzynia. Ważne, że to konwencjonalny automat, więc przy odpowiednim traktowaniu nie powinno być z taką skrzynia większych problemów.
To furgon więc nie można liczyć na super doznania. Jest tak jak byc powinno przy tych gabarytach
Bardzo podatny lakier na odpryski. Poza tym nie mam zastrzeżeń.
Lusterka trochę słabe w porównaniu z konkurencją. Polecam z kamerą cofania, bardzo pomaga przy nieprzeszklonym długim nadwoziu.
Nie mam stacji multimedialnej i klimatyzacji automatycznej, dzięki temu obsługa jest banalna. Wszystko szybko i zgodnie z oczekiwaniami reaguje. No i wyłącznik start stop mam w przycisku a nie na ekranie. Nawigacje i tak używam z telefonu.
Mam wrażenie, że przednia szyba nie jest atermiczna tak jak boczne szyby, zwłaszcza że nie ma koloru lekko zielonego jak boczne. Przez to mocno przez przednią szybę smaży, ale klima daje radę jak cos. Ogrzewanie działa dość szybko po odpaleniu zimnego silnika.
Jest ok nawet w 3 osoby, ale kierowca nie ma idealnej pozycji. Kierownica dość mocno przesunięta w prawo, dość słabe pochylenie oparcia fotela kierowcy. Przydałaby się druga półka na rękę na boczki drzwiowym lub lewy podłokietnik.
Jest dobrze. Trochę silnik słychać, zwłaszcza w niektórych niższych zakresach obrotów. Mam wersje z przednia szyba ograniczająca dźwięki z zewnątrz.
Do 120km/h jest ekonomiczny. Powyżej ze względu na nadwozie spalanie znacząco wzrasta.
Wybór tego auta ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Nie przemawia do mnie wydawanie 15 tys zł więcej za to żeby mieć znaczek VW lub Mercedes, zwłaszcza, że jakoś nie ufam produktom VW.
Do tej pory jedyny problem to pojawienie się kontrolki o serwisie po odłączeniu akumulatora. ASO tego nie może usunąć,bo robi to tylko podczas przeglądu okresowego, a u mnie jeszcze nie pora na ten przegląd. Musiałem do tej kontrolki przywyknąć.
Narazie brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 BlueHDi 122KM 90kW [l/100km]