Ocena kierowcy - Pontiac Montana I

Staszek, 7 lat temu
Silnik 3.4 i V6 186KM 137kW
Rok produkcji 2000
Pontiac Montana I 3.4 i V6 186KM 137kW 1997-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : elastyczny, idealnie dobrana moc pozwala bezpiecznie jeździć na trasach bez obawy przy manewrach wyprzedzania itp
Karoseria : progi szybciej "lecą" niż cokolwiek innego z karoserii
Ciekawe autko, spora powierzchnia w środku, bardzo wygodne na trasy, mam akurat wersję z automatyczną skrzynią, rewelacyjna, zresztą większość aut kupuję w automacie, jak na moje obecne potrzeby wybór idealny, technicznie lepszy od Voyagera w tym roczniku
Silnik prosty, rozrząd na łańcuchu,a to ogromny plus, spora moc w stosunku do wagi autka daje dobre wyniki na trasie, w miarę ekonomiczny jeśli mamy lżejszą nogę ;), problematyczna jest jedynie wymiana świec zapłonowych ale i to idzie ogarnąć
prosta w budowie i eksploatacji, wymiana oleju bardzo łatwa, w przeciwieństwie np do mojego Volvo, gdzie filtr jest w skrzyni, w pontiacu skrzynia zadbana i na bieżąco serwisowana jest rewelacyjna
Duże autko, nasze drogi w niektórych miejscach potrafią przyprawić o drżenie ale jest okey, równie łatwy do ewentualnych napraw czy wymian części
bardzo dobra, jeśli potrafi się wyczuć gabaryty autka np w mieście, przy parkowaniu, lusterka duże i dobrze umiejscowione dają dobry wgląd wokół auta, mimo wszystko trzeba nauczyć się panować na autem w parkowaniu np tyłem
Lepsze niż duże kombi, bardziej funkcjonalne, wiem po sobie, zmieniłem na większe i nie żaluję, nawet za cenę większego silnika, czy delikatnie większego spalania, proste i funkcjonalne jak na vana przystało
Nawiewy okey, dają i ciepłe i zimne powietrze, może fajnie by było gdyby znalazły się jeszcze np w połowie samochodu, dla pasażerów na tylnych siedzeniach ale ogólnie jest naprawdę okey
Po zmianie na vana, nie mam zamiaru wracać do mniejszych aut, wygodnie, sporo miejsca do wykorzystania, moja córka uwielbia właśnie za to ten samochodzik, dla mnie również miłe zaskoczenie.
Mruczenie V 6 zupełnie nie przeszkadza, a na trasie jeśli mamy dobre opony, zupełnie auta nie słychać, bardzo dobre zgranie silnika ze skrzynią daje doskonałe efekty, naprawdę cicho w środku.
Paliwko, wiadomo, jak jeździsz tak zużywasz ale nie jest najgorzej, wymiana świec, dbanie o jakość paliwa i spalanie nie przeraża, osobiście nie mam LPG i nie przewiduję by założyć choć robię trasy Holandia - Polska - Holandia po kilkanaście razy w ciągu roku ( obecnie tam mieszkamy)
Cena spoko, jakość również, chociaż progi niestety są słabszym miejscem auta ale reszta jak najbardziej w porządku, głównie dlatego, że części są dostępne i w miarę tanie, wymiany bez wielkiej filozofii, w porównaniu do mojego poprzedniego auta, ceny naprawdę pozytywnie zaskakują
Drobiazgi, żaróweczki, podświetlenie, drobny problem z podnoszeniem szyby rozwiązała odrobina smaru stałego w prowadnicy szyby i po problemie, to dosłownie ****rele do zrobienia nawet dla amatora o małym pojęciu w mechanice ale dobrych zdolnościach manualnych, sporo znajdziemy w necie co i jak
Przyznam, że jak do tej pory zupełnie nic i oby tak dalej, wszystko pracuje jak powinno, może dlatego,że samochód ma nie za duży przebieg i było zawsze zadbane, a to podstawa, jak dbasz, tak masz. Ważne tematy to wymiana oleju w silniku i skrzyni, wraz z filtrami.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.4 i V6 186KM 137kW [l/100km]

10,3