Ocena kierowcy - Pontiac Trans Sport I

Silnik 2.3 i 16V 137KM 101kW
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: 5 lat
Pontiac Trans Sport I 2.3 i 16V 137KM 101kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Karoseria plasikowa (rok 1993) tak jak w Renault Espace (rok 2006), a więc nie ma problemów z rdzewieniem.
Silnik : Podobno ten typ silnika jest najbardziej awaryjny
Układ elektryczny : Jak nie uwiesz kawelka, lub nie rozłączysz jakiejś kostki; wszystko będzie ok. Jeśli zaczniesz grzebać - spodziewaj się na desce rozdzielczej prawdziwej choinki.
Ogólnie komfortowy samochód dla całej, nawet bardzo dużej rodziny, lub jako super samochód dostawczy. Jestem bardzo zadowolony i rozmyślam nad zakupem Pontiaca w nowszej wersji, bo autko naprawdę wygodne i nigdy mnie nie zawiodło.
Jestem posiadaczem tego pięknego auta od 5 lat, a więc mogę co nieco o nim powiedzieć. Autko jak na swoje lata (1993r.) było niezawodne i dosłownie nic nie trzeba było przy nim robić, aż do poważnej awarii, która unieruchomiła go na stałe. Nieszczelność głowicy - taka była diagnoza. Niestety naprawa jest mało opłacalna, zwłaszcza przy tych rocznikach, bo to koszt połowy auta. Ale oczywiście zastanawiam się nad naprawą, bo autko jest tego warte, Przed tą awarią spisywało się znakomicie nawet przy wielkich mrozach zawsze odpalało za 1 razem i aż miło było słuchać idealnej pracy silnika.
Nigdy nie miałem z tym problemów
Czasami miałem wrażenie (zwłaszcza na niemieckich autostradach), że to nie samochód tylko statek. Można zapakować 7 osób i bagaże, a i tak autko prowadzi się wspaniale. Pneumatyczne, automatycznie pompowane zawieszenie tylne dostosowuje się do ciężaru ładunku.
Widoczność oczywiście doskonała w każdą stronę, no oczywiście trzeba się przyzwyczaić do długiego przodu, ale jak już nabierzesz wprawy z parkowaniem nigdy nie będzie problemów.
Przez 5 lat nie mogłem się nadziwić, że już tak dawno amerykanie zaprojektowali tak funkcjonalny samochód. Wszystko pod ręką, mnóstwo schowków, kieszeni, itp...chyba więcej niż faktycznie było potrzeba. Doskonałe oświetlenie kabiny.
Bardzo dobre rozprowadzenie w całym samochodzie. Pomimo gabarytów zarówno z przodu jak i z tyłu wszystko ok.
Wszędzie duuuużo miejsca. 7 niezależnych foteli, gwarantuje każdemu wygodną jazdę nawet na długich trasach. Zarówno w wersji osobowej jak i po wyjęciu foteli doskonała przestrzeń. Wymiar podłogi ze kierowcą 105x210cm, czyli super auto dostawcze o komforcie dobrego auta osobowego.
Nic nadmiernego. Ani głośne, ani ciche.
Jest to doskonały samochód na dalekie trasy. Spalanie w trasie w granicach 8 litrów nawet przy prędkościach 130-160. Niestety w mieście to istny smok 14 litrów.
Cena jest naprawdę śmieszna jak za tak duży, wygodny i komfortowy samochód. Jeśli masz mało kasy, a chcesz naprawdę fajne auto rodzinne to jest to właśnie Pontiac. Jedyną chyba jego wadą jest wysokie spalanie.
To auto ma obliczoną żywotność każdej części; ilość otwarć klamki, maski, przekręcenia danej gałki...itp. Jeśli nic się nie urwało to tak będzie dalej, ale jak urwało się jedno, to w krótkim czasie zaczną się urywać pozostałe \"dinksy\". Tak było u mnie: przez 4 lata dosłownie nic, a jak się zaczęło ....to wszystko po kolei.
Przez 5 lat eksploatacji wymienione: - końcówka drążka kierowniczego i dosłownie nic więcej. Naprawiłem także klimatyzację (dziurawa chłodnica), ale ta nie działała już w chwili zakupu Niestety w tym roku - poważna awaria (nieszczelna głowica)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 i 16V 137KM 101kW [l/100km]

9,8