Ocena kierowcy - Porsche Boxster 986

qwerty, 15 lat temu
Silnik 3.2 S Boxer 24V 252KM 185kW
Rok produkcji 2000
Porsche Boxster 986 3.2 S Boxer 24V 252KM 185kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Silnik 3.2 litra. Potwór na kołach. Lekki, zwinny, b. szybki.
Auto jest ŚWIETNE. Bardzo ładne. Zwraca uwagę przechodniów. Inne auta zwyczajnie boją się jechać blisko być może myślą, że boxster jest niewyobrażalnie drogi, gdy jedziesz na dłuższej trasie ludzie zjeżdżają ci z drogi 400m przed Tobą, działa na kobiety choć częściej patrzą się faceci. Nie po to jednak kupiłem Porsche. Przede wszystkim to osiągi i przyjemność z jazdy. Jest bez porównania. Prędkość maksymalna wg. licznika 300 km/h. Osobiście jednak wystarczają mi 2/3 tego. W zimie bardziej do lansu niż jazdy. Przy śliskiej nawierzchni, śnieżnej czy lekką \"szklanką\" żadna kontrola trakcji nie pomoże. Czekam na lato aby wycisnąć z niego pełną moc.
Silnik 3.2, 251 km, 5.9s do setki. Jak się przydepnie gazu potrafi wcisnąć w fotel.
Precyzyjna aczkolwiek trzeba używać trochę siły aby zmieniać biegi. Sprzęgło zupełnie inaczej działa niż w samochodach klasycznych. W porsche używasz sprzęgła tylko na chwilę aby zmienić szybko bieg później nic nie szarpie nawet przy małych prędkościach.
Twardy, nisko zawieszony, i przede wszystkim czuć każdy cm drogi. Niestety w Polsce jest to minus bo jakie drogi mamy każdy wie zatem jazda po studzienkach, koleinach, garbach może przypominać rollercoaster.
Jest ok. Nie mam nic do zarzucenia aczkolwiek widoku jak z wierzy eiffla tutaj nie doświadczysz.
Nie mam nic do zarzucenia.
Bardzo dobra klimatyzacja. W kilka sekund osiąga wybraną temperaturę. Działa dość cicho. W 10s potrafi odmrozić szyby.
To Boxster. Wchodząc masz wrażenie jakbyś siadał na jezdni. Przestrzeń wystarczająca.
5/5 za cos zupełnie innego a dokładnie dzwięk silnika. Nie raz wyłączałem radio tylko po to żeby posłuchać jak działa. 140 na katowickiej, wrzucasz czwórkę i gaz do dechy...a za plecami dźwięk rajdówki.
Przegląd w Porsche Poland w Wwie to minimum 1000 zł, benzyna około 300 - 400 tygodniowo (rekomendowane wg. instrukcji minimum 98 oktanów), ubezpieczenie 7 tyś rocznie (pełen pakiet). Niestety coś takiego musi kosztować.
Warte swej ceny.
Mam samochód od miesiąca. Jeszcze mnie nie zawiódł.
Mam samochód od miesiąca. Jeszcze mnie nie zawiódł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.2 S Boxer 24V 252KM 185kW [l/100km]

18,1