Ocena kierowcy - Porsche Macan SUV

Silnik 3.0 V6 258KM 190kW
Rok produkcji 2016
Porsche Macan SUV 3.0 V6 258KM 190kW 2013-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Uwielbiam ten samochód, choć widzę jeszcze wiele miejsc w których można by ten samochód podrasować:) Niemniej oceniam ten samochód jako cudowny:) Poszukiwałem SUV'a i jeżdżąc praktycznie wszystkim co jest na rynku od mniejszych po większe SUVy ten wygrał. To jak się prowadzi to auto to jest niezapomniane uczucie i ciężko się przesiąść nawet na chwilę do innego samochodu.
diesel mógłby być mocniejszy. W zupełności wystarcza, ale po chwili przyzwyczajenia chce się więcej koni mieć pod maską. Niezmiennie ten silnik pięknie pracuje, ładnie brzmi i uważam, że jednak do SUV'ów najlepsze są diesle. Przy dużych prędkościach opór powietrza staje się tak duży, że zasięg na benzynie spada drastycznie.
Pracuje idealnie, choć brakuje mi w niej jednego trybu. Ogólnie skrzynia może pracować w trybie normal, sport i sport+. Dla mnie tryb normal to tryb ECO, za szybko wrzuca wyższe biegi i ciężko jest jeździć na tym ustawieniu skrzyni. Jeżdżę w większości czasu na sport i mniej pali niż na innym ustawniu. Uważam, że mogliby dorzucić jeszcze jedną opcję pracy skrzyni między normal i sport, która trochę wcześniej zmieniałaby bieg na wyższy, ale to ogólnie pierdoła;) Tak czy siak, skrzynia pracuje super.
Najlepszy suv jaki prowadziłem w życiu. To chyba jedyny suv jaki można bez problemu wziąć na tor i nim spokojnie jeździć nie mając żadnych obaw ze to SUV i że się przewróci:)
Jest spoko, choć tylnia kamerka szybko się brudzi + nie zawsze się załącza jak właczy się wsteczny bieg. Osobiście teraz brałbym kamerę 360, pomogłoby to w parkowaniu bo samochód jest strasznie szeroki.
Wszystko na swoim miejscu, choć trzeba się przyzwyczaić do mnogości przycisków
Zima super - nagrzewa się mega szybko. Lato do sprawdzenia
Z przodu super, tył trochę mało miejsca
Laminowane szyby i można normalnie rozmawiać przy 200 km/h, Uważam to za jeden z większych plusów tej fury.
Jeżeli chodzi o spalanie to zejście poniżej 11 l na 100 uważam za praktycznie nie możliwe, tzn jest możliwe, ale wogóle się wtedy z tego samochodu nie korzysta. Miasto i krótkie trasy to średnio ok 11,5 na 100. Trasa do 180 km/h to ok 13 litrów na 100. Jak już lecimy w okolicy 200 kn/h i powyżej to pali ok 14,5 l/100 Dużo też jeździłem benzyną i nie widzę jak to możliwe aby benzyna paliła tyle co tutaj piszą. Spalanie jakie ja uzyskałem w mieście 16-17 litrów na 100, trasa prędkości przelotowe 180 km/h to też jakieś 17-20 litrów na 100, powyżej 180 km/h to ten samochód potrafił dojść do 25 litrów na 100. Porażka przy 75 litrowym zbiorniku. Jakby dali zbiornik 100 lub 125 litrów to brałbym benzynę, ale odwiedzanie stacji benzynowych co 300 kilometrów mi się nie uśmiechało:P
Jak za najlepszego SUV'a to uważam że jest super ;)
czas pokaże
jw czas pokaże