Ocena kierowcy - Renault 19 I Hatchback

tomasz.plata@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.4 KAT 58KM 43kW
Rok produkcji 1990
Renault 19 I Hatchback 1.4 KAT 58KM 43kW 1989-1992 - Oceń swoje auto
Inne : Ekonomiczność, wygoda, dynamika (przy 58 KM)
Polecam!
Kulturka bardzo przyjazna jak na starsze autko. Dynamika i elastyczność troszkę gorzej, gdyż mam silnik z 58 KM. Ale prawdę mówiąc i tak jestem przyjemnie zaskoczony, bo myślałem, że tak duże auto, przy tak małej ilości KM będzie przymulać. Jest bardzo dobrze!
Skrzynia w tym aucie jak dla mnie jest super!
Prowadzi się milutko. Jeździłem wieloma innymi autami dużo młodszymi rocznikiem i szczerze? Przy niektórych brak porównania!
Widoczność świetna. Przód jest idealny, tył w Chamade troszkę gorzej, ale to dla tego, że mam obniżony przód i spojler z tyłu. Gdyby nie modyfikacje była by również bajka!
To chyba najwspanialsza rzecz w tym aucie. Masa miejsca dla kierowcy, jak i pozostałych osób. Fotele bardzo wygodne, fajnie trzymają plecy. Jeśli ktoś lubi dużo miejsca w aucie i wygode za niską cenę - to auto jest świetne.
Nagrzewnica szybko grzeje po odpaleniu zimnego silnika. Wentylowanie też jest super.
Bajka!
Do 4 biegu jest ok, w trasie na 5 mogło by być ciszej. Trzeba chyba samemu dogłuszyć.
Ekstra! Wiele osób oczernia części do Renault, że są drogie. Może nie są najtańsze, ale mają przeciętne ceny. Zużycie paliwa - u mnie super! Przy ekonomicznej: Miasto: 6,5 - 7,0 Trasa: 5,5 Cieżka noga: Miasto: około 7,5 - 8,0 Trasa: 6,5
Świetne autko dla każdego.
Moje autko trochę już czasu żyje, więc wiadomo, że zawsze coś... Odnotowałem: Puchnące uszczelki (utlenia się aluminium - problem wszystkich francuzów) Przepuszcza uszczelka w zbiorniczku płynu do spryskiwaczy :)
Jak narazie nic!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 KAT 58KM 43kW [l/100km]