Ocena kierowcy - Renault 19 II Cabrio

maciekk6@poczta.onet.pl, 14 lat temu
Silnik 1.8 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Renault 19 II Cabrio 1.8 i 90KM 66kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskoczyło mnie pozytywnie w nim wszystko! I stwierdziłęm, że nigdy nie kupię żadnego niemca:)
Karoseria : Jak na te lata swietna linia-można się zakochać:)
Super autko! Niedrogie, BARDZO WYGODNE, dobrze wyposażone (w moim: elektryczne szyby x2, elektryczny szyberdach, wspomaganie kierownicy, 1x airbag, napinacze pasów, podpórka lędźwiowa dla kierowcy, regulowana kierownica + audio z sześcioma głośnikami). Znajdźcie \"niemca\" w tej klasie, cenie i z powyższą listą wyposażenia. Gwarantuje, że golfy tyle nie miały a są dużo brzydsze. Ale, De gustibus non est disputandum jak to mówią...
Super silnik-wystarczająca moc, bezawaryjny i odpala nawet przy -15 za pierwszym razem, co ostatnio miałem okazję sprawdzić. Jedyny minus silnika to spalanie w mieście-około 12 l/100 km. Nie mam gazu bo...nawet dobre zapalniczki są na benzynę:)
Biegi wchodzą pewnie, bez żadnych luzów (w końcu ma stosunkowo mały przebieg), dałbym 5, ale wsteczny lubi \"przyhaczyć\".
W zakręty wchodzi bardzo dobrze, jest sztywny. Jednakże mój to nie cabrio a wersja \"Limited\"- czyli wszystko jak w cabrio, ale z twardym dachem i szyberdachem. Byłem zdziwiony prędkościami, z jakimi mogę wchodzić w zakręt. W porównaniu do \"Phaze I\" w sedanie jest super!
Do tyłu trochę trudno go wyczuć a i na boki nie jest idealnie...
Wszystko na swoim miejscu, sterowanie szybami i światłami intuicyjne.
Świetne ogrzewanie zimą, latem już trochę gorzej bo nie ma klimatyzacji. Nadrabia to świetnym, elektrycznie otwieranym szyberdachem i tylnymi, uchylanymi szybkami.
Z przodu niesamowicie wygodne fotele, a podkładka lędźwiowa dla kierowcy to już w ogóle bajka:) Bardzo wygodny samochód dla dwóch osób- z tyłu albo dzieciaki albo dwie niezbyt wysokie osoby-brakuje zagłówków.
Do 120 nie jest źle, potem już go niestety słychać...
W mieście- 12-13 l. Na trasie- ok 7.5l W tym roku Renault zaprosił mnie na bezpłatny przegląd zimowy samochodu-super sprawa. Odnośnie serwisu nie wiem-mam swojego mechanika. Ale i tak nie ma potrzeby bo jak na razie po 15 000 (w 4 miesiące) nic nie robiłem ponad standard.
Kupiłem od 1-go, właściciela \"z podwórka\" nie z żadnego komisu za \"śmieszną\" kwotę. Jestem bardzo zadowolony i chociaż lubię zmieniać samochody to tego jak nja razie nie chcę zmienić.
Po 15 tysiącach jakie zrobiłem tym samochodem w ciągu 4 miesięcy: -rozrząd i pasek alternatora, -wymiana oleju i filtrów, -wymiana płynu chłodniczego, -wymiana świec, -załatanie niewielkiej dziury w progu (poprzedni właściciel wbił tam lewarek:)) SAMOCHÓD NIEZAWODNY, TO CO WYMIENIŁEM WYNIKAŁO Z TEGO, ŻE JESTEM PEDANTEM!!!
Żadnych poważnych usterek, nie boję się długich tras-w tym roku byłem nim nad morzem (ze Śląska ok. 800 km w jedną stronę) i wszystko ok. O NIEBO LEPSZY OD BEZDUSZNYCH, BRZYDKICH \"NIEMCÓW\" !! Polecam serdecznie!
Renault 19 II Cabrio