Ocena kierowcy - Renault 19 II Sedan

Nurglepl, 17 lat temu
Silnik 1.7 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Renault 19 II Sedan 1.7 i 75KM 55kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Tyle czasu już śmigam po mieście, dziurach i wymieniłem tylko tuleje, jedną końcówkę drążka i łożyska. Cały koszt to 250 zł i znowu będę śmigał tysiące km.
Karoseria : Rdzewieje maska, progi, rogi drzwi.
Silnik : Wyciek oleju, nie z miski ani głowicy, tylko z uszczelki pompy olejowej.
Układ hamulcowy : Słabe hamulce, ale to chyba normalne że trzeba mocniej wcisnąć aby ostro zahamować.
Autko bardzo dobre. Kupiłem go za 7000 zł. Miałem w tym czasie do wyboru masę aut, ale wybrałem Renatę :) To był bardzo dobry wybór. Choć kształt nie jest już nowoczesny, ale też i nie odbiega w stylistyce do starych aut. Mi się bardzo podoba i bardzo je chwale.
Brak problemów z silnikiem. Zimno czy też bardzo zimno, zawsze zapali bez problemu. Mam mały wyciek z uszczelki pompy oleju więc dlatego ocena 4.
Mam czasami problemy z wbiciem jedynki :(, ale rzadko to się zdarza. Wystarczy puści ć sprzęgło i po ponownym wciśnięciu wchodzi leciutko. Ogólnie jest bardzo dobra.
Po wymianie tulei, drążka jest wszystko OK. Delikatnie coś stuka, ale nie wiem skąd :(. Jest bardzo wytrzymałe.
Widoczność ogranicza trochę ten tylni słupek, ale da się przyzwyczaić.
Wszystko jest pod ręką. Może na początku trochę się gubiłem i nie mogłem się tam odnaleźć, ale po prawie 2 latach znam wszystko na pamięć.
Są 3 biegi. Pierwszy jest bardzo cichy, ale mało wydajny. Drugi trochę głośny ale wydajność jest OK. Trzeci bieg jest głośny i używam go bardzo sporadycznie, zazwyczaj gdy szyby zaparują lub coś w tym stylu. Ogrzewanie jest trochę słabe. Długo się nagrzewa, może nagrzewnice mam uszkodzoną?, ale wątpię, bo tak ma większość. Po ok 4 km zaczyna lecieć letnie powietrze w ostrej zimie.
Przestrzeni jest masa. Można robić co się chce, i to dosłownie ;). Wystarczy troche do tyłu siedzenie popchnąć i jest gicior :D
Przy większych prędkościach strasznie słychać oponki, może dlatego że mam 195/50/15´ a w zimie 175/65/14 i na tych i na tych jest głośno. Bo zimówki szumią, a szerokie letnie też :) Silnika to raczej nie słychać, bo zdaje mi się że to raczej pompa paliwa głośniej chodzi, ale przy ruszaniu jak się depnie to łądnie wyje :).
Mam sillnik 1721 cm, 54 KW, 74 KM na LPG W 100% miasto spali mi ok 10,5 l gazu bez mocnego deptania i też bez przesadzonej spokojnej jazdy. W trasie przy prędkości średnio 110 km to wypije ok 7 l gazu. Czyli spalanie jest OK :D A takie średnie spalanie w mieszanych cyklach wacha się w granicach 8 - 9 L GAZU Tak więc deptać można bez obawy że pompka wyssa cały zbiornik gazu.
1). Jak kupiłem renóweczke to żaróweczki w pulpicie musiałem wymienić bo były spalone (3 sztuki). 2). Tylne lampki (na tym ograniczającym widoczność słupku) przerywały. Musiałem je wyciągnąć i przeczyścić, ale przy okazji z powodu złego doboru plastiku to z biegiem lat stwardniał i popękały zaczepy tych lampek przy wymontowywaniu. Musiałem zrobić mocowania po swojemu :). Tych lampek nie posiadają wszystkie wersje, ja mam Elyse i je mam :). 3). Przy szyberdachu jest taki plastik, który po otworzeniu go się podnosi (coś w stylu owiewki). Gdy szyberdach jest zamknięty to ten plastik stuka!!!. Jest to wnerwiające, bo nie wiadomo co z tym fantem zrobić. Regulowałem szyberdach ale nic nie pomaga, bo ten plastik drga i dotyka blachy. 4). Zamontowałem sobie tube i jak dam głośniej to plastiki drgają :(. I to chyba tyle.
1). Usterką jest rdzewiejąca maska :(, progi wzdłuż tego plastikowego progu i w samym rogu tylnich drzwi na progu jak i rogi wszystkich drzwi też rdzewieją. Ale za to błotniki nie rdzewieją :D to co się zdarza u konkurencji :) 2). Wyciek z uszczelki pompy olejowej. Wnerwiająca sprawa, bo wymieniłem już mase uszczelek i nadal kapało. Wydałem sporo kasy na to, a się okazało że to uszczelka za 4 zł a roboty na 20 min :/ stojąc na parkingu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.7 i 75KM 55kW [l/100km]

8,7