Ocena kierowcy - Renault 21 Hatchback

Tomek, 19 lat temu
Silnik 2.0 i 105KM 77kW
Rok produkcji 1989
Renault 21 Hatchback 2.0 i 105KM 77kW 1988-1994 - Oceń swoje auto
przy 90.000 km zaczęły padać po koleji biegi aż do ostatecznej śmierci skrzyni.
co kilka tysięcy trzeba wymieniać swożnie kuliste. Pzy 144000 wybite tak że nie da ciężko jeździ się po koleinach.
niektóre włączniki wymagają celowania lub odrywania oczu od drogi, bo są za daleko.
Daleka jazda tym sachodem to przyjemność.
zużycie paliwa rewelacyjne, poza miastem przy prędkości 80-90 km/h poniżej 7 litrów, ale jak komuś nie zależy na małym spalaniu to można ciąć do 180 km/h bez zająknięcia, a nawet 200 może się przytrafić :) Części stosunkowo drogie i większość trzeba specjalnie zamawiać.
Nie działają mi już i trudno naprawić: wycieraczki, wymieniałem już instalację elektryczną która się spaliła bo dostała gdzieś zwarcie, pęknięty od szoku termicznego reflektor, kompletnie posypała się skrzynia biegów bo wpadło do środka łożysko od gumy na półosi. cieknie wspomaganie, w tej chwili nie pali bo go gdzieś prawdopodobnie wilgoć załatwiła, po wyschnięciu pali na dotyk, a wymienione są przewody wysokiego napięcia i świece i już wiele innych drobiazgów.
Przez 100.000 km mnie nie zawiódł ani razu nawet pozwolił dojechać do domu przy zaczątkach palącej się instalacji elektrycznej, ale ostatnio zdechł 400 km od domu i nikt nie potrafił mi pomóc, bo walneła prawdopodobnie elektronika.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 105KM 77kW [l/100km]

8,1