Ocena kierowcy - Renault 25 II

ocki_@tenbit.pl, 16 lat temu
Silnik 2.5 V6 Turbo 205KM 151kW
Rok produkcji 1992
Renault 25 II 2.5 V6 Turbo 205KM 151kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : Stare auto a elastycznosc calkiem calkiem. Choc zamierzam kupic Safrane 3.0 BITURBO o tyc leprzych osiagach, to powiem ze Startowalem Renia ze swiatel z BMW 325... -> lepek sie zdziwil ze taki ciezki samochod juz na 2 biegu go zostawial w tyle.
Karoseria : ocynk plus ladny czarny lakier - SUPER
Układ hamulcowy : Zbyt slaby do mozliwosci auta
Przeniesienie napędu : Szkoda ze nie ciagnie na tyl - uwielbiam jezdzic bokiem
Nie mam powodow do narzekan. Kupilem auto w idealnym stanie z malym przebiegiem. Wszystko jest ok!
Jak 2.5 Turbo naprawde dobrze sie zbiera... i przy wyprzedzaniu nie ma najmniejszego problemu, tak o wyiekszych lub mniejszych silnikach nie mozna tego powiedziec. U mnie silnik sprawowal sie wrecz idealnie.
Jest zbyt dluga, jak wciskasz gaz w podloge to przyspieszenie moze byc kiepskie z tego wzgledu ze nie nadazysz zmieniac biegowl
Po koleinach jezdzi jak przyklejony, wyprzedzajac samochod przy 180 nie musze sie martwic ze go wyrzuci, lub bedzie sie jakos zle zachowywal. Jedynie WIELKI MINUS za prowadzenie w zakretach, Renia jest zbyt miekka i tylnia os traci przyczepnosc co powoduje uslizg. (Fakt jezdze szybko a auto to nie jest sportowe wiec trzeba isc na kompromis)
Wszysko cacy, jedynie przy parkowaniu ten przod wydaje sie byc zbyt dlugi:-)
Na moj gust nie ma tu nic ergonomicznego. Ogolnie auto mi sie nie podoba - FRANCUZ stary. No moze tylko felgi z oponami.
Nie mam zadnych problemow, klimatyzacja napelniana regularnie.
Duzo miejsca, OGROMNY POZYTYW
Przesiadlem sie z Forda Scorpio 2.0 92r. na Renie wlasnie... Nawet nie ma co porownywac! Renia jest bardzo dobrze wyciszona, duzo mlodsze auta bardziej draznia uszy. Ps. Renia ma 3 tlumiki.
Nie ma na co narzekac, jesli ktos ma 2.0 i wezmie Renie 2.5 Turbo napewno nie bedzie placil wiecej. Jednak ja mam ciezka noge wiec musze sie liczyc z kosztami za paliwo. Na autostradzie jechalem Renia 245km/h, lecz srednia to bylo 198km/h - na 100 wziela 15litrow. Moj ojciec zszedl do 8,1 na autostradzie - 100-110 km/h
Mala kasa a auto dobre.
el. szyby czasami nie dzialaja a czasami tak reszta ok
nie spotkala mnie jeszcze zadna

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 Turbo 205KM 151kW [l/100km]

13,4