Ocena kierowcy - Renault 5 I

k_rzys, 20 lat temu
Rok produkcji 1985
Renault 5 I 1.1 45KM 33kW 1980-1985 - Oceń swoje auto
Całkiem niezłe autko teraz sie będe zabierał za karoserie bo w niektórych miejscach są ślady korozji ale przynajmniej mam teraz pretekst żeby sobie ja przemalować na czarno jeszcze tylko jakiś dodatkowy zdeżak na tył bo mi sie wydaje troche zawysoki i bedzie cacy polecem autko jest leciutkie i już z silnikiem 1,1 można troche poszaleć
Jak na ten wiek niema co narzekać, jedynie ubolewam nad tym że w trasie na Kraków jechałem nią tylko 130 km/h na prostej ale z górki było 145 km/h :P , nieżle sie trzymała seicento 1,1 od mojego znajomego, przyjemnie sie wyprzedzało :-)
Szkoda że niema tego 5-tego biegu
Wszystko jest w porządku na łosych oponach fajnie jeździła bokiem w zakrętach niebyło wtedy większego problemu z opanowaniem auta. Jedyne co mi przeszkadza to troche skrzywiony drążek kierowniczy który troche hałasuje na dziurach no ale to już wina pierwszego wlasciciela
Doskonała widoczność jak jechałem nowym escortem to w widoczności renówka pobija go na głowe
Bardzo wygone fotele a tapicerke sie przeżyje ;]
Jak sie jedzie w więcej niż dwie osoby to szyby szybko zaczynaja parować
jak sobie cofne całkiem fotel mam wystarczająco miejsca (mam 195cm) z tym że tylko niskie osoby mogą wtedy z tyłu jeździć ale jak dla mnie to jest wystarczająco
Porządne głośniki i dobre radio załatwiają wszystko a przyjemnie jest słyszeć dźwięk silnika gdy już sie ma do dechy przytłumiony przez muzyke ;]
Gdy chcialem sprawdzić ile spali przy oszczędnej jeździe to spalanie było w granicach 6 litrów(jak nie troche mniej :P) ale nielubie takiego mozolnego stylu jazdy przy mojej normalnej jeździe tzn. 1 - 40 km/h 2 - 80 km/h 3 - 100 km/h spala z 8 litrów na takie male autko w tym wieku to mnie w zupełności satysfakcjonuje
Autko jest tanie poprostu świetne za takie pieniądze
Raz mi sie poluzował wężyk doprowadzający benzyne do silnika no i z pełnego baku została tylko połowa ale usterka szybko została usunieta :P
Jedyna poważniejsza wymiana byla wtedy gdy pożyczyłem kuzynce auto i spaliła sprzęgło niewiem jak ona to mogla zrobić ale jej sie udało :P a tak pozatym to jedynie ostatnio byly wymieniame przewody chamulcowe z tylnych kół
Renault 5 I