Ocena kierowcy - Renault 5 I

rgar@wp.pl, 22 lat temu
Silnik 1.4 Turbo 160KM 118kW
Rok produkcji 1984
Renault 5 I 1.4 Turbo 160KM 118kW 1980-1985 - Oceń swoje auto
mam go od sierpnia.przejechałem prawie 7 tyś. km i jak wyżej-poprzedni właściciel trochę go zaniedbał.Tarcze miały max. 4mm (przy min. 10,5)!!!!!w czasie potężnego hamowania rozleciały się,ceny części wysokie - półoś 650 zł,amortyzator p.200 zł za szt.,łożyska kół 70 zł za koło ale tarcze 64 zł za szt(!).mam fajne wyposażenie seryjne: alufelgi(oryginały!),szyberdach,c.zamek(w 3 drzwiowym!),el.szyby i super skórzana kierownica(!) oraz uchylane tylne szybki. W czasie 45 tkm jakos się usterkowość unormowała:)Nie można wymagać od 20 latka awaryjności Toyoty:) W grudniu 2003 r. poważniejszy remont blacharki:praktycznie wymiana podłogi, progów i błotnika tylnego. A dzisiaj (22.03) renia zakończyła jazdę na Fordzie Sierra, który nie ustąpił pierszeństwa:(
Silnik po takim przebiegu i latach jak najbardziej OK:) (silnik C2J-72 KM)wczoraj dokonałem przybliżonych pomiarów elastyczności (wskazania szybkościomierza, pomiar ręczny)60-100 km/h (IV bieg)-ok. 13 sek., 80-120 km/h (V bieg)-ok. 20 sek.Jak na 20 lat i min. 300 tkm to uważam te wyniki (pomijając błąd pomiaru) za b. dobre.
No niestety, zdarza się
Kiepska zwrotność (mam wrażenie że Caro Plus ma lepszą:()
prawie jak w akwarium:)
20 lat to sporo ale jest nieźle:)
ogrzewanie spoko,wentylacja taka sobie(dobrze że mam szyberdach) i dość głośna(szczególnie 2 i 3 )
dla mnie troche ciasno za kierownicą,pasażerowie jeszcze nie narzekają-zaczęli!!1,5 roczne dziecko siedzące za mną w foteliku ma nogi w moich plecach:(
Niezłe, co prawda przydało by się wymienić tłumik. Słychać tylne zawieszenie na dołkach
benzynki mało używam ale wydaje mi się że sporo a gaz-w 8 litrach sie bezproblemowo mieści:)
W takim jak teraz jest stanie nie zamienił bym na SC czy Matiza:)Jak by sie trafił chętny do kupienia.... mail podany:)(wózek mi sie ledwo mieści w bagażniku i ogólnie robi się przyciasny jak dla 4 osobowej rodzinki)
kupiłem go w nienajlepszym stanie i dlatego zawsze coś wyskoczy do zrobienia,skrzpią plastiki ale to nie dziwne w tym wieku
wymiana: półosi,tarcze hamulcowe, sprzęgło
Renault 5 I