Ocena kierowcy - Renault 5 II

niejeden@op.pl, 15 lat temu
Rok produkcji 1988
Renault 5 II 1.1 49KM 36kW 1985-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : żywotnosć i osiągi silnika. fabryka daje samochodowi prędkosć maksymalną138-140km/h. rozpędziłem się nieraz do ponad 150km/h. co prawda była wpadka z zaworem ale poprzednią renią dobiłem do 300 000km bez awari silnika.
Układ elektryczny : prymitywny przerywacz wymagający częstej ingerencji. z drugiej strony bardzo łatwo ustawić zapłon
Zawieszenie : przy przebiegu 200tyś kiepsko pracuje przednie zawieszenie.
jestem zadowolony. samochód ma 20 lat. nieźle jeszcze jeździ, naprawdę mało pali i nie rdzewieje.
jestem zaskoczony żywotnością silnika. jak kupiłem miał przejechane 165tyś. zrobiłem prawie 50 tyś i ciągle nie muszę dolewać oleju pomiędzy wymianą. niezłe osiągi. nie wiem jak mój samochodzik z pięciobiegowa skrzynią ale poprzednią piątką na dwójce osiągałem 80km/h(skrzynia 4 biegow.) można wprawić w zdumienie wielu kierowców starych bmw i opli vectra. poprzednią piątką nabiłem 300 tys km i silnik (także 1.1)był jeszcze w zupełnie niezłym stanie
pracuje bez zarzutu. jedynie dwójka ma jakby dwa stopnie wrzucania (nie wiem czy tak jest tylko u mnie, czy to normalne)
prowadzi się świetnie. jednak zawieszenie nie zachwyca. może to kwestia przebiegu ale rzekłbym, że jest słabe.
kapitalna.
bardzo dobra ergonomia. wożę tym samochodem perkusję. nie muszę nawet składać tylnych siedzeń bo największy bęben 22\" wchodzi przez tylne drzwi na kanapę. samochód jest luźny i w miarę komfortowy.
oj tu poniżej przeciętnej.
jak na tak mały samochód zaskakuje ilość miejsca.
średnio. na pięciobiegowej skrzyni można jechać 100-110km/h bez większego zmęczenia hałasem. Przy 120 robi się jednak głośno.
żużycie benzyny po prostu rewelacja. po trasie 4,5 przy prędkości 100km/h. silnik prosty jak w traktorze a pali jak diesel. no w mieście spali może maksymalnie z 7l. części względnie tanie (nieoryginalne). z salonu jednak byłoby słono (przeguby np 1600zł)
wykonany starannie ale plastykowa tapicerka na drzwiach nie sprawia wrażenia luksusu.
ogólnie nieźle. ma ten samochód jednak pewną słabość. prymitywny aparat zapłonowy a raczej przerywacz. jak zacząłem wymieniać przerywacz (kupuje nieoryginalny) muszę wymieniać co 3,5 - 5 tys km. zastanawia mnie ile wytrzymałby oryginał.
miałem małą przygodę. uszkodził się jeden zawór i na jednym cylindrze nie było pracy. przejeździłem na trzech cylindrach z 500km bo nie miałem możliwości naprawy. poza tym nigdy nie miałem problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 49KM 36kW [l/100km]

Renault 5 II