Ocena kierowcy - Renault 5 II

gr, 19 lat temu
Rok produkcji 1992
Renault 5 II 1.7 75KM 55kW 1987-1992 - Oceń swoje auto
Wg mnie samochod jest genialny, gdybym mial model z wiekszym silnikiem bylbym wniebowziety. A ze ma juz parenascie lat, to licze sie z kosztami wymian czesci.
Lubi ssanie, ale jak sie rozgrzeje to bez problemu. Wymienione bylo pare czesci (pompa paliwowa, rozne filtry, szczotki i tulejki rozrusznika) Generalnie jednak koszty nie sa wysokie jak na utrzymanie 13 latka. Niestety mam model ze slabym silnikiem, ale mimo to zrywa ze skrzyzowania pieknie
Problemy z biegiem jalowym (lubi sobie zgasnac) ale to chyba wina zlego ustawienia wyprzedzenia zaplonu. Ogolnie skrzynia jest calkiem niezla, choc przez zle ustawienie biegow u mnie nalezy troche wyciagac go na wyzsze obroty aby zmienic bieg (np na 3 ponizej 40km/h ciezko sie jezdzi)
Generalnie nie jest zle, zwrotnosc moze czasem jest dziwna no i brak wspomagania kierownicy powoduje mala topornosc auta. Miekkie podwozie, ale jezdzi sie dosc dobrze.
Swietna, ogromna, po prostu miod.
Nie przeszkadza mi nic :)
Dziala bez zarzutu w sumie, choc dmuchawy maja tylko 2 stopnie (slabo i mocno).
Mam 191 cm wzrostu i nie znalazlem tak malego samochodu gdzie byloby tyle miejsca na nogi (zarowno u pasazera jak i kierowcy) Czesto zabieram ze soba 4 pasazerow i raczej sie miescimy, choc generalnie lepsza jest konfiguracja 1+3.
Pali srednio, na trasach jest bardzo wporzadku, jednak po miescie na krotkich odcinkach jazda jest o wiele mniej oplacalna (mowilem ze lubi ssanie). Generalnie jesli cos nie dziala wporzadku to ceny czesci do wymiany lub napraw nie sa wysokie.
Naprawy tanie, pali raczej malo (ja niestety mam ciezka stope i jezdze dosc agresywnie i praktycznie tylko po miescie) no i sam koszt samochodu jest bardzo niski, a dostajemy za to dobre male autko, ktore nadal ma szanse z autami nowoczesnymi :)
Sprezyna tylniej wycieraczki mi nie dociska, a samej wycieraczki nigdzie nie moglem dostac. Inne rzeczy bez zarzutu.
Bardzo duzych usterek nie bylo, jedyny problem byl z pompa paliwowa ale z tego co pamietam wszystko z tym zwiazane udalo sie zamknac w 200-300 zlotych. Musze tylko jeszcze nowe felgi kupic gdyz obecne powoli sie sypia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 75KM 55kW [l/100km]

6,8