Ocena kierowcy - Renault 9

Szmajdziullo Maciek_Szmajdziul@wp.pl, 18 lat temu
Rok produkcji 1984
Renault 9 1.7 82KM 60kW 1984-1988 - Oceń swoje auto
Samochód idealny! Żadna BMW 1.6 nie ma szans. Polonezy zjada na śniadanie. maluchami gardzi. DOSKONAŁE I TANIE AUTO!
Silnik od ponad 20 lat ten sam. Zero spalania oleju itp. Policja sama się dziwiła na testach :) W rwie jak strzała! Na liczniku max 180 a przed Szczecinem 160 pocinał :) Aż sie ludzie patrzyli i szybko z drogi uciekali a my tylko ZIUUUUM :)
Świetna elastyczność. Można ruszać tak z jedynki jak i z czwórki i wszystko spokojnie idzie :) a jak ładnie i leciutko się wsadza wyższe biegi przy wyciu silnika na pełnych obrotach :)
Prowadzi się przyjemnie i całkiem dobrze :) Może tylko troszeczkę mocno reaguje na dziury ...
Panoramiczna szyba + lusterka umiejscowione idealnie tam gdzie trzeba :)
Mam moocną dmuchawe i szybciutko robi małe tornado w środku lub sachare :)
Miejsca ci u mnie dostatek:) A fotele i tylna kanapa tak wygode że aż się nie chce wychodzi! Serio! Najbardziej wygodna kanapa w samochodach!
Wiek robi swoje... Słychać bas silnika ale powyżej 90 przechodzi w gwizd a po przekroczeniu 120 startujący odrzutowiec (wewnątrz troche cizej oczywiście :)) ale podczas pobijania maxa prędkosci to w środku było bardzo głośno a na zewnątrz to ryk totalny :)
5 litrów bejcy na 100 w mieście?? Jak dla mnie ŚWIETNIE!!
Za 2000 masz do wyboru rzęcha albo Renault 9. Ja wybrałem R9 i jestem zadowolony. Dodatkową kase to jedynie na standardowe wymiany (amorki itp)...
Dbasz to NIC się nie psuje!!
BRAK!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 82KM 60kW [l/100km]