Ocena kierowcy - Renault 9

Draco.665@poczta.fm, 18 lat temu
Silnik 1.6 D 55KM 40kW
Rok produkcji 1983
Renault 9 1.6 D 55KM 40kW 1982-1988 - Oceń swoje auto
Auto wyceniam na jakies 700zl. Kupic mozna za to tylko kiepskiego maluch, a jesli porownac komfort jazdy... Nie oddalbym tego auta za 10 maluchow. Bede nim jezdzil,az silnik padnie,albo wypadna fotele ze srodka :D
Cudo:) Ekonomiczny i elastyczny, to jest chyba najwieksza zaleta tego samochodu. Na elfie kapal olejem,ale od kiedy zalalem cos gestszego, jest niezle :) Cichy jak na diesla:) Raz wyciagnolem 140(o ile predkosciomierz dobrze dziala) ale 110 spokojnie sie leci, a 90 to praktycznie nie schodzi z licznika (mandat:( )
Po roku machania lewarkiem, trudno wrzucic wsteczny. Zdarzylo mi sie kilka razy wrzucic 3 zamiast 5.
Jezdze i jezdze, skrzypi bo wyrabane na dlokach, ale nie zamierzam nic zmieniac. To jest autko towarowe. Pakuje full towaru do bagaznika. Mysle ze niewytyrane zawieszenie bedzie ok.
Widac wszystko jesli umyjesz szyby ;)
Nie jest zle. Ale czasem brkuje jakiegos schowka. Komorka strasnie lata na zakretach kiedy polozyc ja w rowku na desce.
No, tu juz troche gorzej. Diesel wono sie nagrzewa w zimie i chwilke trzeba podygotac, ale jak juz sie rozgrzeje to wczasy:) W lecie nadmuch cieplym przez caly czas :( ale klimy nie oplaca sie zakladac:)
Jak na takie autko to swietnie. Z przodu swietnie:) zwlaszcza regulacja fotela jest swietna (po luku na na fotelu bujanym:) ) Z tyl troche nisko. Ja (180cm) mieszcze sie wyprostowany na styk:)
Slinik nie jest glosny, wrecz przeciwnie, ale u mnie wszysko trzeszczy. Urok starego autka :) Kiedy trzeszczy to mysle o spalaniu i jest ok :)
Nie udalo mi sie dokladnie zmierzyc, ale w cyklu mieszanym pali okolo 5,5 do 6 litrow on. Mysle ze na trasie mozna zejsc ponizej 5 (mysle ze nawet do 4,5 ).
Jesli chcesz kupic samochod na wytyranie to nie ma nic lepszego:) Ekonomiczny, tani, wygodny, ale czesci do TeRenowki nie naleza do najtanszych:) Ale wierzyc sie nie chce ze zrobilem prawie 50tys km w ciagu roku :) i jeszcze nie zdechlo :D
Na te lata? Drobiazgi? Jezeli sie nie tlucze to znaczy ze juz odpadlo ;P Wlacznik wentylatora (3 nie dziala), przelacznik swiatla/kierunkowsazy padl. Drogowe mam na osobnym wlaczniku.Otwiera sie klapka z bezpiecznikami.
Heh:) Wycieki oleju, dymienie, (clakiem mozliwe ze uszczelak pod glowica),ręczny. Ja z tym jezdze:) ostatnio zrobilem 400km i luzik. Nie balbym sie jechac chocby 500km w jedna strone. Tyle ze rdza je blache:(

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D 55KM 40kW [l/100km]

5,4