Ocena kierowcy - Renault Arkana

Silnik 1.3 TCe 140KM 103kW
Rok produkcji 2021
Renault Arkana 1.3 TCe 140KM 103kW od 2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczna jednostka przy rozsądnym spalaniu
Zawieszenie : Pomimo twardości zawieszenia na poprzecznych nierównościach, samochód doskonale prowadzi się w trasie
Przeniesienie napędu : Czasami podczas ruszania samochód sprawia wrażanie, jakby ślizgało się sprzęgło
Zawieszenie : Bardzo twarde zawieszenie na poprzecznych nierównościach
Jeżdżę samochodem od roku i ogólnie jest z niego bardzo zadowolony. Wg mnie nie samochód najlepiej spisuje się w trasie. Jest nieźle wyciszony, przyspiesz jak trzeba. Posiada spory bagażnik (można spakować się w 4 osoby przewożąc wózek dziecięcy). Wadą jest ilość miejsca z tyłu (jeśli wstawię fotelik za fotel kierowy, muszę dość mocno podsunąć się do przodu). Zawieszenie bardzo przyjemne do jazdy po trasie, lecz przejeżdżając przez poprzeczne nierówności takie jak 'śpiące policjanty' jest bardzo twardo, co przeszkadza podczas jazdy w mieście. Poza tymi niedogodnościami auto godne polecenia.
Bardzo żwawa jednostka. Poprzednio jeżdzłem 130KM TDI - silnik Arkany reaguje nieporównywalnie lepiej.
Zmiana biegów niewyczuwalna, niestety moja skrzynia sprawia czasami wrażenie szarpania przy ruszeniu - zgłosiłem do serwisu i będą to weryfikować.
Samochód doskonale prowadzi się w trasie
Kupiłem to auto oczami, więc nic więcej do dodania :)
Widoczność z przodu bardzo dobra. Przez tylną szybę nie widać nic, lecz jest kamera cofania
Samochód jest intuicyjny. Spory ekran działa dość sprawnie. Bardzo często korzystam z aktywnego tempomatu. Bardzo dobra jakość dźwięku
Z przodu wystarczająca ilość miejsca. Niezbyt dużo miesiąc z tyłu, lecz w 4 osoby można podróżować bez problemu. Jeśli posiadasz 2 foteliki może być dość mało miejsca z przodu (trzeba posunąć fotel do przodu)
Do prędkości 140 km/h jest bardzo dobrze. Dłuższa podróż z wyższą prędkością może być uciążliwa
Przez rok brak drobnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 TCe 140KM 103kW [l/100km]

6,1