Ocena kierowcy - Renault Espace IV Grand Espace Facelifting

Szymon, 7 lat temu
Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2012
Renault Espace IV Grand Espace Facelifting 2.0 dCi 150KM 110kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny i cichy, lecz paliwożerny
Samochód sprawuje się dobrze, dobre choć miękke zawieszenie, przez rok do wymiany zakwalifikowała się tylko końcówka drążka kierownicy. Pakowny, duży plus za przesuwane fotele. Mieścimy się (choć nie jest luźno) w 6 osób (3 foteliki) i gęboli wózek bez składania, czyli super. Przy pięciu fotelach bahgażnik ma optymalną głębokość 140cm. Może być więcej w dowolnym momencie.
Na razie żadnych problemów. Czasem w trasie skacze spalanie do góry, podejrzewam, że wypala się wtedy DPF.
Czasami niektóre biegi lekko haczą przy wrzucaniu, czasem jest lekkie szarpnięcie przy wrzucaniu jedynki. Jest to bardzo niewielkie, ale nie doskonałe.
Zawieszenie jest miękkie. Na nierównych nawierzchniach mocno buja, przy wyższych prędkościach robi się niebezpiecznie. Plusem są rzadkie awarie zawieszenia w (Alhambrze 3 miesiące od wymiany coś stukało)
Wygodny samochód.
Początkowo denerwowały mnie pewne rozwiązania typu wązkie wejście do drugirgo rzędu siedzeń. Obecnie przy ustawieniu siedzeń 2,2,2 jest ok, bo fotelem można przesuwać. Nietsety musiałem zrezygnować z dywaników, bno utrudniały przesuwanie foteli. Widziałęm w jednym Espace gumowy cieniutki dywanik z otworami na szyny, to jest doskonałe rozwiązanie.
Kierowca i pasażer ma luźno, z tyłu nie jest już tak słodko, chociaż dorośli też pojadą, chociaż ciężko im zajmować miejsca.
Silnika prawie nie słychać. Bardzo komfortowo.
Espace 2,0 dci 150 km roczmik 2008 (a nie 2012) to dobry samochód z dobrym silnikiem, lubiącym paliwo. Mam go już prawie rok, zrobiłem kilkanaście tys. km. Od pół roku prowadzę dziennik kosztów średnie spalanie z tego okresu to 10,7 l/100km. Mój rekord ecodrivingu to 7,6 z lekką przyczepką (bez przyczepki zawsze było więcej, może dlatego, że nie musiałem jechać 70km/h). Robiłem ostanio testy spalania i wyszło, że najmniej pali na niskich obrotach i niskich prędkościach, po płaskiej trasie, każda górka to spory skok spalania, wyniki: 1) jazda do 60km/h na 5 biegu na ktrótkim odcinku (trasa ok. 5km) remontowanej ekspresówki trasa gładka i płaska - spalanie 5,6; 2) jazda do 90km/h trasa 180km w nocy, bez korków - spalanie 7,6; 3) jazda ze stałą prędkością 120km/h przez 40km - spalanie 9,1 lub 9,7 nie pamiętam 4) jazda ze stałą prędkością 140 km/h przez 20km - spalanie 10,7, pod wiatr ok. 12,0 5) miasto, krótkie odcinki jazda dynamiczna - spalanie 12,5-13,0
Cena zakupu podobna jak samochodów w tym segmencie. Przy polskich przeciętnych zarobkach każdy samochód to majątek, więc jak ocenić?
Na razie zepsuła się końcówka drążka kierownicy i mechanizm otwierania tylnej szyby. Miałem problemy z naprawą hamulców, poprzez to, że ktoś wlał zły płyn do ukłądu, teraz wszystko ok.
Na razie na szczęście brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]

10,4
10,7
13,0
7,6
Dziennik kosztów dla Renault Espace IV Grand Espace Facelifting 2.0 dCi 150KM 110kW
10,5
Renault Espace IV Grand Espace Facelifting