Ocena kierowcy - Renault Espace IV Grand Espace

Murek, 12 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2003
Renault Espace IV Grand Espace 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2012 - Oceń swoje auto
Renault Grand Espace jest samochodem dla ludzi którzy moim zdaniem dużo podróżują całymi rodzinami w celach turystycznych lub dla osób z działalnością gospodarczą w celach biznesowych i pokonujących setki kilometrów.Dla osób chcących kupić Grand Espace nie polecam 1,9dci 120KM choć i tak uważam że to mniejsze zło ponieważ, 2,2dci 150KM to już jest dno dna często się psuje silnik a jak już jeżdzi to dużo pali.Polecał bym 2,0dci KM silnik Nissana na łańcuchu rozrządu.Swojego sprzedałem i chcąc kupić jeszcze raz Espace to tylko 2,0dci 150KM lub 130KM
Silnik jak na takie gabaryty auta to raczej słaby.Jak się rozbuja to jedzie, ale rozbujać to auto nie jest łatwo.Mankamentem tego silnika to stukające panewki,one są bez zamków i po prostu się obracają.W tym przypadku przebieg nie jest ważny sięga to aut z przebiegiem 100tyśkm 150tyśkm 200tyśkm.Można wymienić silnik na 1,9dci 130km F9Q słupek silnika jest ten sam.
Jazda tym samochodem w mieście nie należy do przyjemnych, ale nie ze względu na gabaryty bo to akurat mnie nie przeszkadza lecz na bardzo krótkie biegi.Trzeba dużo się nawajchować.Poza miastem jest dobrze,włączasz 6 i jedziesz.Mankamentem są buczące łożyska ale to standard skrzyni PK6.Ja kupiłem auto już po wymianie skrzyni.
Kiedy go kupiłem skrzypiał jak stara łajba,wystarczyło wymienić tuleje drążka stabilizacyjnego i kilka innych gum i było ok.Jest to ciężkie auto i elementy zawieszenia wymienia się częściej ale stan naszych dróg tez nie jest za dobry.
Widoczność w tym aucie jest bezkonkurencyjna.Żaden inny wan którym miałem okazje jeżdzić nie miał takiej widoczności jak Espace.
Dla mnie jest dobrze.Rozmieszczenie sterownika klimatyzacji na drzwiach dosyć ciekawe wszystko dzałało dobrze.W aucie jest mnóstwo praktycznych schowków.
Ochłodzić i ogrzać tak dużą przestrzeń nie jest łatwo, ale i w tym przypadku uważam że jest dobrze. Nawiewy są na każdy rząd siedzeń.
Kierowca i pasażerowie nawet w ostatnim rzędzie mają dosyć miejsca.Zamontowanie dodatkowych foteli zajmuje mało czasu ,lecz te fotele są bardzo ciężkie.
Ocenił bym na 4+.Podczas jazdy nie słychać jakiś bardzo przeszkadzających szumów.
Powiem tak 1,9dci 120km do Grand Espace jest troche za słaby do tak dużego i ciężkiego auta, jest to ten sam silnik co montowali w Lagunach, Scenikach i Megankach.Średnio auto pali 8,5 l/km.W trasie jest w miare przyzwoicie ok 7 l/km w mieście ok 9,5 l/km.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

9,5