Ocena kierowcy - Renault Espace IV Grand Espace

mirussound@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Renault Espace IV Grand Espace 2.0 dCi 150KM 110kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto wielkie, a trzyma się drogi jak moje wcześniejsze clio. Imponujące!
Topowy model Renault, nie na darmo nazywany wzorem dla innych vanów, (jeździłem Grand Voyagerem, Grand Caravanem, Kia Carnival, Citroen C8) - jedyny z nich który można próbować porównać to C8)
Silnik bardzo elastycznie reaguje na każdą sugestię przyśpieszenia, pomimo moich obaw ostre mroźne noce spędzone na dworze nie sprawiły żadnych problemów z rozruchem. Jedyna zdrada to pojawiający się czasem niepokojący komunikat "uzupełnij olej", który jak się okazuje nie ma znaczenia, gdyż w tym silniku olej spływa 20 minut - jeśli zatem czas pomiędzy wyłączeniem silnika a kolejnym włączeniem jest mniejszy niż owe 20minut, komunikat się pojawia, ale można go zignorować.
Precyzyjnie i skutecznie
Jazda tym samochodem to czysta przyjemność
Jak w akwarium
Wszystko tam, gdzie być powinno
Klimatyzacja skuteczna i efektywna, nie zdarzyło mi się by jadąc nawet w 7 osób zaparowały mi szyby
W końcu ESPACE znaczy przestrzeń;)
Nie sposób uwierzyć, że to diesel
Auto waży prawie 2 tony, średnie spalanie z ostatnich 8tysięcy = 8,6. Myślę że to dobry wynik, biorąc pod uwagę że nie jeżdżę jak emeryt...
Nie ukrywam, że nie jest to tanie auto, ale warto je kupić - oczywiście nowe, niech każdy z czytelników zapomni o kupowaniu używki - miałem kilka vanów używanych, bardzo się rozczarowałem- sprzedawcy (nawet w salonach) oszukują w temacie historii używanego auta, cofają liczniki. Nie wierzcie, że ktoś kupił sobie Vana i robił nim 10000km rocznie, bo to bujda. Zamówcie sobie taki jak marzycie, i zobaczycie że będzie dobrze!
póki co;)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]