Ocena kierowcy - Renault Espace IV Grand Espace

Marcin, 12 lat temu
Silnik 2.0 dCi 175KM 129kW
Rok produkcji 2011
Renault Espace IV Grand Espace 2.0 dCi 175KM 129kW 2003-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo cicha i kulturalna praca jak na diesla.
To mój trzeci Espace i z utęsknieniem czekam na nową generację. Jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Zero fajerwerków przy obsłudze. Sterowanie nawiewami dziecinnie proste, obsługa radia przy kierownicy a nawigacji przy lewarku. I to wszystko. I tak powinno być w każdym aucie. Do tego karta wolne ręce i automat. Bardziej prosto i komfortowo chyba już się nie da.
Kultura pracy jest doskonała. W porównaniu do innych diesli to pracuje jak nie jedna benzyna.
Jak na automat to ok chodź mam wrażenie że \"zabiera\" trochę mocy. Poprzednio miałem 150KM w ręcznej i nie widzę różnicy. Jak komuś nie zależy na \"lenistwie\" to polecam ręczną skrzynie.
Zawieszenie jest dość miękkie i niektórym moim pasażerom przeszkadza. Ale drogi trzyma się dobrze nawet przy ostrej jeździe w zakrętach.
same szyby minimum słupków. Widoczność dokonała.
Bardzo dużo miejsca. Dzięki wyjmowanym, przestawnym i przesuwnym fotelom jest dużo możliwości aranżacji wnętrza. Jedyny minus że fotele są dość ciężkie i kobieta może mieć problem z ich wyjęciem. Mam nadzieję że w nowej generacji będą się chowały w podłodze jak u większości konkurencji.
Coraz lepiej. W starszym roczniku było gorzej z osuszaniem szyb. Teraz nie ma problemu. Cały rok mam na automacie i tylko temperaturę reguluję.
Z przodu, dzięki mocno położonej szybie jest OGROMNY. Wrażenie przestrzeni w porównaniu do konkurencji jest największe. No ale w końcu jego nazwa to Przestrzeń. fotele II i III rzędu takie same więc bez problemu 7 dorosłych i wcale nie małych osób może komfortowo podróżować.
Rewelacja. Silnika prawie nie słychać, szumy minimalne przy każdej prędkości.
Mimo ciężkiej nogi nie mam problemu z utrzymanie spalania w granicach 10 l. Biorąc pod uwagę masę auta (blisko 2 tony) i automat to uważam ze wynik b.dobry. Przy urlopowej jeździe po autostradzie bez problemu schodzi poniżej 8 l. mimo załadowania po sufit.
Kiedyś mieli podstawową wersję już za 99 tys. i w niej już było prawie wszystko. Przy Initiale trochę przeginają z cena i nie warto. Wystarczy coś po środku. Ogólnie stosunek cenowy dobry.
jak na razie nic.
Zero usterek.