Ocena kierowcy - Renault Espace IV Grand Espace

Dowódca, 14 lat temu
Silnik 2.2 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2003
Renault Espace IV Grand Espace 2.2 dCi 150KM 110kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Na duży plus komfort i wyposażenie. Na minus wysokie spalanie.
Układ elektryczny : często pada akumulator
Silnik : uwaga na wtryski-nie lubią słabego paliwa
Mam Grand Espace 2003, 2,2dci.Jest to auto dla rodziny idealne. Wg. mnie mogłoby mieć mocniejszy silnik bo na trasie trochę mu brakuje i wyrażnie męczy się. Tak 180 KM byłoby idealne. Samochód ma wielki bagaznik, przyzwoite osiągi, fajne zawieszenie, i dosyc dużo pali. Ogólnie oceniam go dobrze.Spełnia swoje zadania. Zabiera na pokład 4 osobową rodzinę plus wszystko co życzy sobie ta rodzina zabrać a w szczególności co dzieci chcą zabrać. Co pozytywne nie jest drogi w zakupie kilkuletniego egzemplarza.
Jest tu 150 kucy.Dla spokojnego przemieszczania się to wystarczy. Ten silnik (2,2 dci) renault wydaje mi się słapszy od 2,0 tdi VW ale za to jest cichszy i ma lepszą pracę.
Jak dla mnie to skrzynia ma zbyt długie przejścia i trzeba nią trochę wachlować. Krótka jedynka, zdecydowanie. Jeszcze jedna uwaga przy zimnym silniku ciężko wchodzą biegi.Serwis dał mi taką radę - po włączeniu silnika podpompuj trochę sprzęgło. Powiem tak- pomaga.
Pomimo, iż jest to duży van prowadzi się go bardzo dobrze. Wspomaganie bardzo dobrze pracuje.Prowadzi się pewnie i nie wychyla się na zakrętach.
Siedzisz wysoko w akwarium- widać wszystko.
Bez zarzutu.Auto pod tym względem dobrze dopracowane.Wszystko na miejscu i dobrze pomyślane.
Bardzo szybko nagrzewa się.Dobrze odparowuje szyby.Klima ok. chociaż często jak to w renault czuć jakby skarpetami. Znaczy to że klima zagrzybiła się. Ale w serwisie lub gdzie indziej dają sobie radę z tym.
Każdy ma dużo przestrzeni dla siebie.
Wyciszony jest lepiej niż vw sharan. Trochę głosniej robi się przy 150-160km/h.
Nie oszukujmy się pali i to dużo bo jest duzym autem. Średnio w mieście 12l. W trasie ok. 9l. Nie jest na pewno oszczędny tak jak 2,0 tdi VW (140KM) gdzie jak chcemy to zaoszczędzimy. Tutaj trzeba się powaznie skupić żeby mieć latem w mieście 10 litrów. Zimą nie jest to możliwe.
Jeśli miałbym go kupić nowego na pewno nie zdecydowałbym się na to. Mój egzemplarz w grudniu 2003r. kosztował 150 tyś zł. Ma skóry,nawigację,elektrykę pełną, dvd w zagłówkach,i inne bajery ale tyle nie dałbym za niego. Kupiłem go za 31,5 tyś zł. Cieszy mnie to bo warto liznąć trochę luksusów za małe pieniądze.
Auto za \"nowego\" kosztuje kupę forsy.Więc powinno chociaż minimalnie być lepsze pod tym względem od konkurencji. Ale tak nie jest. Nie powiem ze psuje sie wszystko ale Francuzi mają widoczny kłopot z elektryką. Akumulator często pada. To solar dach zatnie sie itp. Póki co jednak to nie jest nic poważnego ale jeszcze nim jeżdżę i pożyjemy zobaczymy...
Poważnych jeszcze nie było ale wiem z historii serwisowej auta ,że wymieniono juz w Belgii mu dużo rzeczy. Na szczęście ja tego nie musiałem robić.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 dCi 150KM 110kW [l/100km]

10,9