Ocena kierowcy - Renault Espace IV Grand Espace

Bartek, 8 lat temu
Silnik 2.2 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Renault Espace IV Grand Espace 2.2 dCi 150KM 110kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Inne : prowadzenie samochodu jest po prostu genialne. trzyma się drogi jak trzeba, ale warto zainwestować w droższe opony na które z resztą auto jest homologowane czyli XL przeznaczone dla dostawczaków.
Duże rodzinne auto, komfortowe i nieprzysparzające problemów
dynamiczny i stosunkowo ekonomiczny
Auto prowadzi sie nadzwyczaj dobrze. Zdecydowanie lepiej niż moje poprzednie xsara picasso. Trzyma się drogi jak nalezy a manewrowanie jest komfortowe dzięki dobremu skrętowi i
nei ma co komentować. duże szyby robią świetna robotę!
dużo schowków, w poręcznych miejscach
klima radzi sobie z chłodzeniem i w zimie nie ma większego problemu zo grzaniem mimo wszystko dużego busa.
komfort dla 6 osób, ale i 7 da się przewieźć w miarę wygodnie. Wtedy niestety z bagażem będzie cieżko.
wyciszone dobrze, ale trochę trzeszczy wnętrze
Spalanie tego samochodu zależy w 100% od stylu jazdy! Auto błędów nie wybacza. Noga w podłodze i spalanie na poziomie 12 litrów to norma. Trzymanie nogi na gazie z umiarem pozwala zejść do 7 litrów przy 6 osobach na pokładzie i sporej ilości bagażu. W jeździe miejskiej trzeba się liczyć z 8.5 do 9.5 litra na 100km i też dużo zależy od nadpobudliwości kierowcy :) Samochód wbrew opiniom nie jest awaryjny, albo mi trafił się świetny egzemplarz. Jedynie co padło przez rok użytkowania to dmuchawa. Samochód jednak serwisowany w niezależnym warsztacie, oleje i filtry nieprzeciągane. Jedyna wada jak dla mnie to trzeszczące wnętrze, ale niestety to już bardziej BUS niż osobówka.
używane w dobym stanie auto da się kupić za 20 tysięcy. za te pieniądze auto nie ma konkurencji moim zdaniem
właściwie nic wielkiego się nie dzieje w samochodzie. trochę problem z wymianą żarówki z przodu bo trzeba rozebrać połowę przodu :) Za to bardzo dobry dostęp do naprawy wentylacji od spodu samochodu.
nie wiem co to poważna usterka w tym samochodzie. Wszystkich którzy straszą renówkami mogę serdecznie pozdrowić.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 dCi 150KM 110kW [l/100km]

8,9