Ocena kierowcy - Renault Espace IV Van

Ślimak, 7 lat temu
Silnik 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Rok produkcji 2006
Renault Espace IV Van 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW 2003-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Niby tylko 2.0 w takim autobusie a jeździ sie bardzo przyjemnie.
Silnik : Koło pasowe wału korbowego. Zatarcie sie paska akcesoriów.
Przeniesienie napędu : Koło dwumasowe
Gdyby nie trzeszczące plastiki i karta centralnego zamka służąca za kluczyk (diabelski wynalazek) to byłoby doskonale.
Obawiałem się zawsze skomplikowanej konstrukcji silników turbodoładowanych odpukać jestem bardzo zadowolony z tej jednostki. Fajnie sie zbiera do wyprzedzania.
Skrzynia nie jest idealna mogłaby byc bardziej precyzyjna i mieć krótszy skok dźwigni, ale to espace a nie sportowy bolid także do wybaczenia. Widać znacząca różnice w pracy na zimno inpo rozgrzaniu.
Szału nie ma tutaj zony trzeba powiedzieć, ze to auto rodzinne a nie typowa osobówka, niestety odnoszę ze wrażenie, ze vivaro lub traffic lepiej sie prowadzi.
Widok przez szyby doskonały, natomiast lusterka średnio zaprojektowane, ich wielkość/kształt jak w standardowej osobówkce, a auto ma swój gabaryt. Dużo łatwiej manewrować na parkingu Renault Traffic
Wszystko co kierowca potrzebuje jest od ręka, troche tylko daleko do schowków w trakcie jazdy. Fotele bardzo wygodne jak to w Renault
Nie ma sie do czego przyczepić, chyba, ze na upartego klima mogłaby byc szybciej odłączana jeżeli na zewnątrz temp jest o 4 stopnie niższa to mozna zasysać powietrze z zewnątrz.
Bardzo duzo miejsca i dobra widoczność przez szyby w końcu to ESPACE! Na co zwracają uwagę czesto pasażerowie obok kierowcy to podłoga, która jest wywinieta duzo szybciej do góry i pod większym katem niz w standardowej osobówce
Tutaj jest dobrze wyciszona chyba tylko komora silnika, reszta średnio, dodatkiem sa trzeszczące plastiki
Zrobiłem autem prawie 18 000km z czego 95% po zainstalowaniu instalacji LPG. Cóż autem na Pb praktycznie niemożliwe jest zejście poniżej 10l/100km jednak łudziłem sie ze spalanie lpg bedzie ok 12 litrów natomiast to wynik praktycznie nieosiągalny nawet na trasie. Auto wypija mi bez żadnego problemu ok14litrow LPG. Wynik 12 L jest możliwy przy jeździe emeryckiej w 2 osoby bez bagażu, bez wyprzedzania i prędkości do 100km/h.
Mimo swoich niektórych wad bije na głowę konkurencje! Doskonały samochód w tej cenie
W zasadzie brak usterek, oprócz czujników powietrza w kołach które maja żywot ok7-8lat
Nie wiem co jest poważna usterka? Wszystko rzeczy eksploatacyjne. Koło pasowe wału korbowego to poważna usterka? Rozleciało sie ze starości tyle w temacie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW [l/100km]

13,1