Ocena kierowcy - Renault Espace IV Van

Silnik 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Espace IV Van 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW 2003-2012 - Oceń swoje auto
Pozytywnie zaskoczony osiągami trochę mniej spalaniem ale ogólnie bardzo polecam ten silnik. Dla przestrogi przy wymianie rozrządu trzeba pamiętać też kole pasowym miałem sytuacja awarii koła pasowego co skutkowało zerwaniem paska klinowego brakiem ładowania Ale mogło też skończysz się gorzej.
Skrzynia bardzo fajnie pracuję moim przypadku miałem również awarie skrzyni na szóstym biegu koszt remontu 2500 zł wymiana wszystkich łożysk, zimeringu uszczelniacze między silnikiem i skrzynia.
Samochód bardzo komfortowy, miękkie zawieszenie ma również minusy. Na ostry zakrętach jest wrażenie jakby samochód miał wypaść drogi ale to tylko wrażenie bardzo dobrze się trzyma drogi przy czym jest wspomaganie ESP
Można zapomnieć o rdzewiacej karoserii
super
Moim zdaniem sterowanie klimatyzacji i nawiewu nie powinno być w boczku drzwiach kierowcy za każdym razem gdy pada deszcz lub śnieg wszystko jest zalewane a później co się dziwi że są problemy z elektryką
Bardzo dobrze grzeje dużo nawiewów nawet w trzecim rzędzie na nogi drugim trzecim rzędzie super Krótko mówiąc z chłodzeniem trochę gorzej bo jednak duża powierzchnia samochodu robi swoje być może moja sprężarka też nie jest najlepszej formie
Ogromna przestrzeń w samochodzie nawet w trzecim rzędzie dorosła osoba siądzie minusem jak dla mnie krótkie siedziska w drugim trzecim rzędzie
ok
Części nie są drogie w porównaniu do innych aut tego rocznika i tej klasy za to mechanicy specjalizujący się tej marce są bardzo drodze
W moim przypadku najdroższa awaria to naprawa skrzyni biegów (2000 zł) usterka koła pasowego ( około 500 zl w tym wymiana jeszcze paska rozrzdu) alternatora (700 zł), awaria licznika (naprawa 200 zł), nie będę to wymieniał standardowych przeglądów jak w każdym w samochodzie. Problemy z elektryką można włożyć między bajki.
Dwa razy stanąłem na trasie. Raz przy awarii koła prasowego brak ładowania i drugi prze awarii alternator. Dlatego polecam Assistance złoty Plus :-) i już nie mam obaw.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW [l/100km]

10,2