Ocena kierowcy - Renault Espace IV Van

D. O., 6 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2005
Renault Espace IV Van 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Kupiłem auto skuszony wielkością pojazdu i jego wszechstronnością. Zdawałem sobie sprawę z jego sporej usterkowości. Nie sądziłem ze jakiekolwiek auto może się tak sypać. Dodam iż przed kupnem zweryfikowałem auto dość dokładnie i w momencie kupna nie wykazywał żadnych problemów. Moje szczęście trwalo 2 miesiące. Potem zaczął się istny dramat. W auto włożyłem chyba z 8 tysięcy złotych. Jak je doprowadziłem do stanu względnej urzywalnosci po prostu sprzedałem je ze strachu przed następnymi zbliżającymi się ewentualnymi kosztami. Naprawdę nie polecam. Lepszym wyborem jest grand voyager bądź toyota premia.
Jeden z wielu najsłabszych punktów tego auta :) dynamika dość mizerna (silnik za słaby do tej wielkości samochodu). Kultura pracy w miarę przyzwoita wyciszenie na średnim poziomie. Usterkowość? Poniżej krytyki...
Biegi zestopniowane przyzwoicie. Sporym minusem jest precyzja-a w zasadzie jej brak.
Największy atut chyba. Komfort na wysokim poziomie, niezłe się prowadzi nie jest za miękki.
Auto moim zdaniem ładne. Pojemne duże. Bezkonkurencyjny pojazd (chyba tylko grand voyager i premia może się z nim równać ).
Do przodu ok do tylu średnia. Brak zastrzeżeń.
Za dużo nakombinowali. Sterowanie klimy z drzwi zegary po środku i radio pod klapka sterowane tylko z kierownicy. Przerost formy nad treścią.
Jeśli wszystko działa ( a zdarza się to rzadko) jest znośnie. Klima w upalne dni miewa problemy.
Rewelacja brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
Silnik troszkę chalasuje. Opory powietrza tez Chalas powodują.
W rok podwoiłem naprawami wartość auta (raczej utopiłem)
Niska cena z czegoś wynika...
Ciągle coś. Tu klima, tu chamulce, tu coś puka w zawieszeniu, tu coś piszczy w przekładni. Nie było miesiąca a czasem i tygodnia żeby coś się nie posypało.
J.w. Padło turbo (bez żadnych ostrzeżeń ), problemy z elektryką. Autem bym się nie odważył na wyjazd ponad 100 km od domu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

8,3