Ocena kierowcy - Renault Espace IV Van

Luk_ns, 10 lat temu
Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Renault Espace IV Van 2.0 dCi 150KM 110kW 2003-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest cudowny. Nie posiada paska tylko łańcuch rozrządu. Jest elastyczny bardzo dobrze przyspiesza na trzecim i czwartym biegu i spala bardzo mało paliwa jak na takie gabaryty i masę.
Jest doskonale. Auto spisuje się geniealnie. Geniealnie się prowadzi jest oszczędne i maksymalnie komfortowe i wyposażone. Aczkolwiek brakuje szklanego dachu i wersji Initiale ale następny taki właśnie będzie gdyż nie zamierzam przesiadać się na coś innego:)
Silnik rewelacja płynny cichy dynamiczny zrywny. Wyprzedzanie tak dużym i ciężkim autem bez najmniejszego problemu.
Skrzynia dobrze pracuje. Jak dla mnie za krótka jedynka i dwójka. biegi ładnie wchodzą ale mogło by być troszeczkę lepiej;)
Układ jezdny jest bardzo doby. Auto jest komfortowe i na oponach 225/45/17 trzyma się bardzo dobrze w zakrętach. Wiadomo że nie jest to sportowe auto ale jak na tak ciężkie i wielkie auto jest rewelacja.
Widoczność jest doskonała. Ogromna przednia szyba jak i wszystkie boczne.
Do Ergonomi trzeba się przyzwyczaić. Jednym się deska zabudowana podobna innym nie. Ja musiałem się do niej przyzwyczaić. Ale wszystko co potrzebne znajduje sie pod ręką. Duży plus za ogromną liczbę schowków i najlepszy patent na podsufitce od strony kierowcy miejsce na okulary:D i ta nieograniczona przesteń:)
Klimatyzacja bardzo szybko schładza wnętrze pomimo jego gabarytów. Przy ustawieniu klimy na 21 stopni robi się mroźno! Ja ustawiam teraz na 23 24 bo nie szło wytrzymać przy ustawieniu na 21. Ogrzewanie też bardzo dobre. Funkcja czyste szyby bardzo przydaje się w zimie. W standardzie pogrzewane lusterka czego chcieć więcej
Przestrzeń jest niewyobrażalna! nie da się opisać trzeba wsiąść i samemu się przekonać. najlepszym okresleniem będzie nieograniczona. Płaska podłoga bagaznika, niski próg załadunku i łatwy dostep do niego i dużo dużo miejsca! Jeśli trzeba przewieżć coś większego wyjmujemy łatwo fotele w drugim rzędzie i po problemie
Wyciszenie jest b.dobre ale niestety auto jest wysokie szerokie i ciężkie więc po przekroczeniu 120 robi się głośno ale znośnie;)
Jak na gabaryty i masę jest doskonale. Miasto 9 trasa 6,4 średnie 7,8->8. Wcześniej jeżdziłem Clio 1.2 i różnica była okoł 1 litra:)
Nie wiem jaki ma stosunek jakość do ceny ponieważ kupiłem używany egzemplarzz Austrii. Kosztował mnie więcej niż w Polsce od handlarza ale miał faktyczny przebieg 122000km i do końca był serwisowany. Ale za tą cenę uważam że jakość jest bardzo dobra. Ale nie ma nic za darmo i nie ma nic idealnego. Zawsze musi być jakieś ale;)
Nie miałem jeszcze problemów. Auto ma rok i jedyne co wysiadło to jeden czujnik cofania. Z serwisu dowiedziałem się że w Austrii na gwarancji miał wymieniony kompresor klimatyzacji.
Żadnych poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]