Ocena kierowcy - Renault Espace IV Van

Seba, 14 lat temu
Silnik 2.2 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2003
Renault Espace IV Van 2.2 dCi 150KM 110kW 2002-2012 - Oceń swoje auto
Inne : miejsce w kabinie - full miejsca i przydatnych schowków.
całkoształ oceniam na dobry.Jedno z nielicznych bardzo dobrych aut rodzinnych oraz w jakims stopniu dostawczych. Pokonuje dlugie trasy, zaladowany po sam dach i jeszcze nigdy na trasie mnie nie zawiódł.
silnik fajny, dynamiczny, nie polecam mniejszego silnika do masy tego auta.
210tys km....wycieki ze skrzyni. Generalnie, sprawuje się dobrze, chociaż czasami ciezko wchodza biegi. pierwsza naprawa nastpila wlasnie po 200tys.
bez zastrzeżeń
widoczność świetna, o wiele lepiej sie parkuje (bez czujnikow) niż zwyklym sedanem.
z przodu - OK, jesli chodzi o wentylacje (zimna) z tyłu, troche małe nawiewy, ale z klimatyzacja jest dobrze
full miejsca, jeśli żona wyrzuci Cie z domu - mozesz smialo kilka dni w nim spać ;) siedzenia bardzo wygodne, osobiscie odczuwałem zmęczenie po przejechaniu kilkuset kilometrów.
jak dla mnie bardzo ciche auto. dopiero przy predkosci ok 160km/h slychac ze sie jedzie.
spalanie - moim zdaniem jak na mase auta jest bardzo dobrze. Zaladowany w miescie w lecie spala 8,5L. W zimie w miescie pali sporo ok 11L (zanim sie nagrzeje troche to trwa). Najwiecej pali na zimnym silniku na krotkich dystansach. Na trasie zaladowany ok 7L. Bez obciazenia (towaru) mozna zejsc przy ekonomicznej jeździe do 5,5L. Ceny - wymiana oleju 280zł. Rozrzad - czesci 600zl + wymiana, naprawa ukladu kierowniczego - 1000zł. Po 200tys mialem spory wyciek ze skrzyni i rozrzadu, uszczelnianie skrzyni biegow wraz z wymiana rozrzadu - ok 1700zł. Jak dla mnie, troche drogie jesli chodzi o naprawy.
cena nowego auta troche odstrasza, ale za wielkosc i przyjemnosc trzeba placic. Ponad 100tys zł - troche duzo. Moim zdaniem 80tys zł współgra z jakością tego auta.
drobiazgi - cos tam na jakis czas ma usterke, jak w kazdym aucie.
swoja opinie wystawiam przy przebiegu 210tys km. Powazne ustareki opisalem wyzej. Generalnie, najwiecej usterek mialem z silnikiem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 dCi 150KM 110kW [l/100km]

8,2