Ocena kierowcy - Renault Espace V Van

Silnik 1.8 Energy TCe 225KM 165kW
Rok produkcji 2018
Renault Espace V Van 1.8 Energy TCe 225KM 165kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość foteli
Jest na rynku niewiele samochodów,które pomieszczą na tylnej kanapie trzy foteliki a nie wyglądają jak pojazd ekipy budowlanej. Espace to świetne połączenie : samochód rodzinny dla rodziny 2+3 a jednocześnie całkiem ładna limuzyna. Silnik 1.8 jest idealny do tego pojazdu, reaguje żwawo przy każdej prędkości a na pokładzie nie brakuje przydatnych dodatków.
Silnik jest rewelacyjny. To nie jest samochód do wyścigów z pod świateł niemniej jednak może zawstydzić niejedno mocne auto. Dla mnie najważniejsze jest jak ten silnik przyspiesza od 80 do 120 wyprzedzanie tym samochodem to czysta przyjemność.
Biegi zmienia płynnie i sprawnie. Jedynie start jest specyficzny trzeba użyć odrobine więcej gazu (wyjątkiem jest tryb sportowy) aby ruszyć. Dźwignia zmiany biegów wyglą obłędnie.
Spodziewałem się ze w trybie comfort będzie lepiej tłumić nierówności ale i tak nie jest źle.
Za wygląd 5+ natomiast spasowanie pozostawia wiele do życzenia. W kilku miejscach blachy nie tworzą jednej płaszczyzny. Rano i po wizycie na myjni parują tylne światła a instrukcja mówi ze to normalne. Trzeba z tym żyć
Nie można narzekać.
Mały minus za miejsce na kubki z przodu i jego brak z tylu. Mi to specjalnie nie przeszkadza ale gdy ktoś często pije kawę w samochodzie to sięganie po nią to tragedia.
Nagrzewa się szybko i sprawnie. Każdy rząd siedzeń ma wydajny nadmuch. Na pewno pomaga dodatkowa dmuchawa czy kompresor (sam nie wiem) pod podłoga bagażnika. Jeden mały minus to ogrzewanie foteli - nagrzewają się dosyć wolno.
Dla wysokich pasażerów może brakować miejsca nad glowa. Dla mnie - 185cm jest w miarę ok.
Duże koła, szerokie opony a mimo tego w wewnątrz panuje komfortowa atmosfera.
Chyba jak każdy nowy samochód tej klasy. Spalanie jest na akceptowalnym poziomie ceny usług również nie zwalają z nóg.
Parują tylne światła ale podobno tak musi być. Nie zbiera się w nich woda i nie jest to uciążliwe.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Energy TCe 225KM 165kW [l/100km]

8,3