Ocena kierowcy - Renault Fluence Sedan

Art2s, 6 lat temu
Silnik 2.0 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2011
Renault Fluence Sedan 2.0 16V 140KM 103kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny, i nie jest paliwożerny.
Karoseria : Wersja specjalna prezentuje się naprawdę dobrze.
Układ hamulcowy : bardzo mocne hamulce :)
Renault Fluence SportWay, auto bardzo atrakcyjne wizualnie, często za nim oglądają się ludzie. Ja mam najbogatszą wersję wyposażeniową. Silnik 2,0 daje naprawdę radę. Auto dynamiczne które odwdzięcza się bezawaryjnością. Bagażnik dość pojemny ale przeszkadza trochę pałąk. Osobom jadącym z tyłu będzie wygodnie i mają dużo miejsca. Hamulce są bardzo mocne. Bardzo fajna jest elektryczna blokada drzwi tylnych przed otwarciem od wewnątrz. Rolety szyb bocznych z tyłu i tylnej szyby bardzo pomocna w słoneczne dni. Polecam to auto każdemu. Jest tylko jeden minus. Wersji specjalnych jest bardzo mało, a tak jak tylko się pojawi , to zaraz się sprzedaje.
Silnik na łańcuchu nissana. Praktycznie nie zniszczalny. Bardzo dynamiczny i jak na dwu litrówkę dość oszczędny. Raz na 5 lat tylko trzeba wymienić pasek alternatora i rolki. Dopiero przy około 300000 km zaczynają się małe problemy. Generalnie ten silnik jest bardzo fajny i można go śmiało polecić.
Skrzynia 6 biegów, czasami haczy. Trzeba pamiętać aby wymienić w niej olej raz na 60000 max 90000 km bo inaczej zaczynają się z nią problemy. W lecie wszystko jest fajnie i prosto. Prawie nie ma problemów. Jak auto jest zimne to 2 bieg wchodzi dość opornie ale wystarczy parę chwil i wchodzą biegi bez problemu.
Auto pewnie się prowadzi. Na kostce brukowej jest trochę nerwowy. Samochód reaguje natychmiast na ruchy kierownicą. Przez nasze dziury przelatuje dość gładko. Buda się też nie wychyla. Dla niektórych osób układ może być zbyt czuły. Dla mnie osobiście jest ok.
Jest to wersja specjalna SportWay auto bardzo ładnie się prezentuje. Nie ma śladów rdzy. Lubi się przepalać oświetlenie tablicy rejestracyjnej przez występującą czasami wilgoć na stykach żarówek. Uwaga progi bardzo podatne na zarysowania od wsiadania.
Jak to w sedanie, do tyłu taka sobie widoczność. Na szczęście są czujniki parkowania :)
Generalnie wszystko jest pod ręką, ale sterowanie nawigacją pilotem jest mało wygodne. Tak samo przycisk do sterowania tempomatem w dość dziwnym miejscu.
Klima bardzo wydajna w lecie, w zimie auto też dość szybko się rozgrzewa wiec po chwili szyby są czyste a nie zaparowane.
Ja jestem dość wysoki i mam jeszcze długie nogi, więc dla kierowcy mogło by być trochę więcej miejsca na nogi. Na wysokość jest ok.
Auto poprawnie wyciszone. Deska rozdzielcza nie trzeszczy, Nawet przy 140 km/h w aucie panuje spokój.
Co mogę napisać mając auto 8 miesięcy ?, Jak je kupiłem miało 77000 km. Od tamtej pory wymieniłem 2 razy olej w silniku + filtry, raz w skrzyni, pełny serwis klimy ogranicznik drzwi kierowcy, tarcze + klocki przód i tył. Czyli typowe rzeczy eksploatacyjne, koszta ? Nie były za duże. Drogie są jedynie tarcze.
Kupując auto w czerwcu 2017 roku dałem za niego trochę ponad 32000 zł. Za tą cenę otrzymałem od dealera Renault bardzo fajny samochód.
Tylko wymieniony ogranicznik drzwi kierowcy. Skóra na fotelach słabej jakości. Typowa usterka to pękająca właśnie skóra na siedzeniu kierowcy.
Nie wystąpiła żadna usterka w tym samochodzie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 140KM 103kW [l/100km]

7,4